Karadeniz Pet

MUHABBET KUSUM KUSUYOR

cicikuş pamuk

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar kuşum pamuk yemlerini kusuyor.Vitamin verdim daha düzelmedi ne yapmalıyım????

Aynı sorun bizde de var kusuyor ama yem değil jel gibi antibiyotik kullanıyordu o yaptı dedik bıraktık 1 gün hiç kusmadı bugün yine başladı kusunca halsizleşiyor iyice sürekli bize sokularak uyuyor yemek ve su da sorun yok ama düzelmiyor hayvan çok üzülüyorum tadım tuzum kaçtı 😞

2 türlü kusma var, birincisi hastalık belirtisi olan diğeri ise doğada kuşların eşini-yavrularını beslemek için yaptığı kusma. Bu kusma hareketini oyuncağa veya eş belirlediği nesnelere de yapabilirler
şu videodaki gibi, bu hareketi hastalık belirtisi olan kusmanın aksine bilinçli olarak yaparlar, oyuncağını sürekli beslemeye çalışması zayıflamasına ve güçten düşmesine yol açabilir, umarım sizinki de doğal kusmadır bir kontrol edin lütfen

Hangi hastalıklarda kusar peki kusmayı kesmek için ne yapmakı

Hangi hastalıklarda kusar peki kusmayı kesmek için ne yapmakı
Bakteriyel ve mantar enfeksiyonlarında, parazitlerde, böbrek ve karaciğer hastalıkları vs bir çok hastalığın belirtileri arasında kusmak. Jel gibi tabirinizle bana doğal olan eş besleme amaçlı kusma gibi geldi, dışkı ve kusmasının fotoğraflarını atın lütfen, bir de antibiyotiği hangi rahatsızlık yüzünden kullandınız

Yok eş değil hasta cici oğlum 8 yaşında ama çok keyifli hareketli iken tüye girdi halsizleşti normalde 2-3 gün sessizleşirdi düzelirdi tüyü bitti ama toparlayamadı günlerdir sürekli uyuyor konuşmuyor ishali de vardı yeşil ve sulu bulunduğum yerde ve yakın çevrede götürebileceğim vet bulamadım sosyal medya daki kuş yetiştirici arkadaşların önerisiyle sulphameztine kullandık 3 gün 1 gün ara verip devam edecektik yine ancak çok kusunca bıraktım ilacı bırakınca kusma durdu dün hiç kusmadı ama bugün yine baya kustu yem yada yiyecek kusmuyor sıvı kusuyor akşamdan beri kusmadı ama yemeğini yiyince boynuma sokulup uyuyor iştahlı bir kuştu normalde şuan yşyip içiyor ama iştahla değil çok halsiz izlediğim videolar ve araştırmalarımca kuruma yok tüyleri parlak poposu temiz sadece dikkatimi çeken ayakları mor gibi oldu soğuk değil biraz kilolu bir kuş son zamanlarda uçup konduğunda sık nefes alıyordu kalple ilgili sorunumu var acsba

Öncelikle çok geçmiş olsun, kuşlarda şişmanlık çok sıkıntılı bir durum, belirli organlarda yağlanmaya sebep olabilir. Lütfen dışkı ve ayağının fotoğrafını atın yardımcı olmaya çalışayım. Sulphamethazine işe yaramamışsa sorun bakteriyel değildir yüksek ihtimalle. Kuşunuzdaki ishalden ziyade açlıktan açık renk sulu dışkı olabilir.

Öncelikle çok geçmiş olsun, kuşlarda şişmanlık çok sıkıntılı bir durum, belirli organlarda yağlanmaya sebep olabilir. Lütfen dışkı ve ayağının fotoğrafını atın yardımcı olmaya çalışayım. Sulphamethazine işe yaramamışsa sorun bakteriyel değildir yüksek ihtimalle. Kuşunuzdaki ishalden ziyade açlıktan açık renk sulu dışkı olabilir.
Deniyorum Yükleyemiyorum boyut büyük diyor

Geri