Karadeniz Pet

muhabbet kuşum ölecek mi

aysesenasen

Yeni Üye
muhabbet kuşum lila iki üç gündür çok durgun halsiz uçmuyor bile bir yere konup duruyor sürekli uyukluyor, günde bir iki sefer az az yem yiyor, yemliğinin orası şiş, tüyleri kabarık, poposu da normalden daha açık gibi, bugün de özellikle arka kanatlarını tutamıyor daha aşağıda düşmüş gibi toplamaya çalışıyor sürekli sanki. Ne yapmam lazım video ekliyorum bakabilirseniz çok sevinirim lütfen.

Kızgınlık yumurtası da olabilir eşi olmasına gerek yok

Eşi olmasa da kızgınlık yumurtası atabilir. Oda çeşitli sebebler den yumurta sıkışması görülür. Eliniz ile kontrol edip inyernetten nasıl yapıldığına bakıp sizde yapabılırsıniz. Geçmiş olsun :)

aldığımız yere baktırdık ishal dedi ilaç verdi ama halen aynı çok az yemek yiyo hep kabarık yorgun uçamıyor bile napmalıyız :(

İshal derken ne teşhisi koydu?
annem götürmüş kuşu alıp incelemiş poposuna falan bakmış ishal demiş aniperia diye bir şey varmış günde iki kez bir damla ağzına damlatın diye, dün yaptık ama kuş aynı durumda şu an kabarık halsiz

2 gün önce kendisi ilk defa banyoluğa girip baya bi banyo yapmıştı üşütmüş olabilir mi

Yumurta sıkışması olabilir ki tepkiler ve popo kısmı bunu işaret ediyor çevrenizde evinde kuş üretimi yapan birileri var ise yardım istemelisiniz veterinerler bu tür şeyleri pek bilmiyorlar kuş üretimi yapmadıklarından dolayı sanırım. Umarım en kısa sürede sağlığına kavuşur biraz aceleci davranırsanız iyi olur yoksa daha büyük sorunlara yol açabilir bu durum ..

Kuşun popo kısmına fazla bastırmadan dokunun bakalım elinize sert bişiler gelicek mi ? Hangi ildesiniz kısa sürede toplarız İnşaAllah..

Merhaba yazdıklarınız şuan kuşumun durumuna benziyor. Gözleri sürekli kapanmaya meyilli yorgun durgun ötmüyor öttüğünde cılız bir ses çıkıyor çok az kelime söylüyor(1 haftada 3-4 kere duydum) dışkısını yapması azaldı diye tespit ediyorum fakat yemesinde bir sorun yok gibi duruyor. Kuyruğu eğik duruyor normale göre ve sürekli kafasını gömüp uyuma moduna geçiyor. Popo deliği çok açık duruyordu orada tüt yokmuş gibi ve dışkısı kenarlarına ilk defa bulaşmıştı son bir gündür o durum yok sadece dışkı bulaşmıyor be o kadar açık değil ama yinede normale dönmedi. Veterinere götürdük toz verdi bir gün kullandım normalde kendine getirmesi gerekirmiş kısmen ama değişiklik olmadı. Tedavinin ikinci gününde kırmızı ilacı suya karıstırarak verdik değişmedi üçüncü günde de değişmedi. Ağızdan vitamin vermeyende başladık. Sizce ne gibi rahatsızlığı olabilir? Benzer yönleri çok var :(

Böyle uykulu durgun öne doğru yatma isteği kabarık bir değişik

Ekli dosyalar

• DA8EA597-40AE-4155-A5D1-C165E229DBD3.jpeg
    DA8EA597-40AE-4155-A5D1-C165E229DBD3.jpeg
    676.8 KB · Görüntüleme: 15
  • 9E92EE87-3AA1-456F-95F6-4AC438B6FEDF.jpeg
    9E92EE87-3AA1-456F-95F6-4AC438B6FEDF.jpeg
    912.2 KB · Görüntüleme: 15
Böyle uykulu durgun öne doğru yatma isteği kabarık bir değişik
keşke bilsem ben de çok üzülüyorum bi şey de gelmiyor elimden, yaptıklarımız da bir şeye yaramıyor, istanbuldayım ben de, poposunda sertlik vs yoktu yumurta olduğunu düşünmüyorum, tüy dökümü mevsimden mi falan diye düşünüyorum yoksa üşüttü mü ama bilemiyorum eriyip bitiyo gözümün önünde :(

keşke bilsem ben de çok üzülüyorum bi şey de gelmiyor elimden, yaptıklarımız da bir şeye yaramıyor, istanbuldayım ben de, poposunda sertlik vs yoktu yumurta olduğunu düşünmüyorum, tüy dökümü mevsimden mi falan diye düşünüyorum yoksa üşüttü mü ama bilemiyorum eriyip bitiyo gözümün önünde :(
bence bır veternere götürün benimde olmuşdu yumurta sıkısması veternere götürmüştüm.

Geri