Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum parmağıma yem kusuyor

Muhabbet kuşu Pikaçu

Meraklı Üye
Muhabbet kuşum 2 aylık 1 aydır benimle beraber. Hep parmağıma yem kusmaya çalışıyor. Sonra bir gün dışarıda salıkken yem kusmaya başladı ama parmağıma değil. Her yer yem oldu çok korktum bir şey olacak diye. Bir de kusmaya çalışırken bir hırıltı geliyor. Aynı zamanda çok hapşırıyor ne yapmalıyım?

hayır kullanmıyorum. Ama kullanmam gerekiyorsa kullanabilirim kuşu alırken kumu da aldım yanında.

hayır kullanmıyorum. Ama kullanmam gerekiyorsa kullanabilirim kuşu alırken kumu da aldım yanında.
Kus kumu kullanmayi deneyin 1-2 gun eger sindirme zorlugu varsa gecer.Kesin bisey diyemiycem cunku kusma sorunu cok fazla hastaliga yol acabiliyor bu durumda veterinere goturmeniz cok daha yararli olur.Ben yinede benim kusumada yardim eden bilgili kisileri etiketliyim belki bi yardimlari dokunur :) @hayvanseverr @Ahmet ASLAN @Melih.S59

Şu anlık devam etmiyor ama bir kere kendiliğinden kustu yem taneleri gibi, bazen de parmağımı görünce yapıyor. Ama 1 haftadır hiç yapmadı.

Yavrudan aldım 1 aylıktı aldığımda şuan 2 aylık, 1 aydır benle. Kuşu aldığım yer kuş kumu verdi ama veren kişi daha kuşumun yaşının küçük olduğunu söyledi biraz büyüğünde yanına ek destek olarak vermemi söyledi.

Şu anlık devam etmiyor ama bir kere kendiliğinden kustu yem taneleri gibi, bazen de parmağımı görünce yapıyor. Ama 1 haftadır hiç yapmadı.
Kusarken ötüyor mu ? Erkek kuşlar sahiplerine kur yaparlar. Buda en çok görünen davranışlardan birisi. Kusmakla kalmaz müsade edersen seni dişi kuş sanıp çeşitli çiftleşme operasyonlarına dahi geçebilir 😂 kusarken kafa salmıyorsa, ötüyorsa, hareketiyse sorun yok. Hapşırma konusunda ise üşütmüş olabilir. Sıcak yerde tutun. Çok fazla yetini değiştirip farklı hava koşullarına mâruz bırakmayın. Kesinlikle cereyan da bırakmayın.

Kusarken ötüyor mu ? Erkek kuşlar sahiplerine kur yaparlar. Buda en çok görünen davranışlardan birisi. Kusmakla kalmaz müsade edersen seni dişi kuş sanıp çeşitli çiftleşme operasyonlarına dahi geçebilir 😂 kusarken kafa salmıyorsa, ötüyorsa, hareketiyse sorun yok. Hapşırma konusunda ise üşütmüş olabilir. Sıcak yerde tutun. Çok fazla yetini değiştirip farklı hava koşullarına mâruz bırakmayın. Kesinlikle cereyan da bırakmayın.
Önerebileceğiniz bir ilaç var mı? Ben ilaç kullanma taraftarı çok değilim aslında ama gerekliyse mecbur vermem lazım.

Geri