Karadeniz Pet

muhabbet kuşum sağlıklı mı?

szrgvnc

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar ben yeni katıldım. bu yüzden hatam varsa şimdiden özür dilerim. muhabbet kuşum 1 buçuk aylık erkek ben alalı da 6 gün oldu. hayatımda ile kez kuş besliyorum bu yüzden cehaletim için bağışlayın :) muhabbet kuşum çok fazla hareket etmiyor ve bugün ellerime konduğunda biraz sıcakmış gibi geldi. ayrıca çok az ötüyor ve neredeyse hiç su içmedi 6 gündür. yani ben yokken içiyorsa bilemiyorum ama acaba bütün bunlar alışma dönemi olduğu için mi? bir de artık yavaştan kafes dışına çıkarmak istiyorum elimde durmaya alıştı sanırım elimde kafesin dışına çıkardım ama uçmadı elimde bekledi yalnızca. yemini günde 2 defa üflüyorum ve suyunu her gün değiştiriyorum. dşkı rengi normal yani internetten bakabildiğim kadarı ile normal duruyor. yapmam gereken bir şey var mıdır ya da bana daha çok alışması için ne yapmalıyım :) ilk seferim olduğu için biraz uzun oldu teşekkürler

Ekli dosyalar

• IMG_20180502_172008.jpg
    IMG_20180502_172008.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 32
  • IMG_20180502_205403.jpg
    IMG_20180502_205403.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 38
  • IMG_20180507_175116.jpg
    IMG_20180507_175116.jpg
    978.2 KB · Görüntüleme: 29
Suyunu içiyordur siz görmüyorsunuzdur. Zaten kuşlar çok miktarda içmez. Su değişimi, üflemeleriniz doğru. Kuşunuz da size zamanla daha çok alışacak. Elinizden yem yemesi bile alışma göstergesi. Bol bol ilgi gösteri , beraber vakit geçirin zaten size bağlanacak :)

Kardeşim kuşunuz sağlıklı. yeni aldığınız için sizden ürküyodur, kuşunuzla ne kadar çok vakit geçirirseniz onun güvenini o kadar çabuk kazanırsınız. elle yem yedirin kuşunuzla oyun oynayın

Maşallah çok güzel bir kuş . Öncelikle o plastik tünekleri çıkartmalısınız. Kuşların ayak gelişimi için tahta tünel en idealidir. Kafesinizde beyaz kum kalamar kemiği mutlaka olsun. Ayna takmayın size ilgisini azaltır. Ve onunla bol bol vakit geçirin ☺️

Her şey normal dostum ötmesi için başka kuşların sesini açabilirsin ya da hareketli şarkılar dinletebilirsin. Bende de 1 tane 38 günlük var pek ötmez ama inna dan ruleta yı açtım mı coşuyor :) uçması için de uğraşma kuşlar zamanla bulunduğu mekanı tanıdıkça uçar konacağı yerleri tespit edip tünemesi zaman ister

Geri