Karadeniz Pet

muhabbet kuşum sürekli titriyor ne yapabilirim?

I

irem özcan

Guest
Muhabbet kuşum dünden beri durup dururken ara ara titreme nöbeti şeklinde uzun süreli titremeye başladı, gün içinde çok kez titredi. Titrerken kafasını ve kanatlarını kontrol edemiyor. Burnunu, gagasını ve yanaklarını sürekli kaşımaya başladı. Gagasını açarak dilini çıkartarak nefes alıyor. Çok keyifsiz, çok huysuz, sürekli uyuyor, kendini kabartıyor ve ara ara kanatlarını açarak kanatlarının altını havalandırıyor. Bir şey olacak diye çok korkuyorum, ne yapabilirim lütfen yardım edin :(

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çok Üzgünüm ama gerçekten ben bir şey anlayamadım :( konunuzu güncelleyin ve mumkunse fotoğraf atın hızlıresim.com a yukleyip

Tekrardan güncelleme yaptım, anlatamadığım nokta nedir söylerseniz o şekilde düzeltmeye çalışayım. Şuan fotoğraf yükleyemiyorum ama zaten kendini kabartmış şekilde sürekli uyuyor, çok keyifsiz. Dünden beri yem de yemiyor zorla biraz su içirdim ama keyifsiz olduğu için yemeyi içmeyi de kesti :(

Kuş ne kadarlık ortam sıcak mı tüyde mi yoksa bit mi var dışkısı nasıl solunum yolu hastalığı da olabilir kararsız kaldım bu yüzden anlayamadım :(

video çekme imkanınız olursa çok daha iyi olur arkadaşların ustaların yorum yapabilmesi için sorunun ne olduğu konusunda geçmiş olsun

Anlattığınıza göre durumu kötü. Bir kanatlı veterinerine göstermeniz iyi olacak. İshali var mı?

Yaklaşık 10 aylık, ortam sıcak ama yinede üşüyordur diye gün içinde tuluk ve battaniyeyle kafesinin etrafını sardım. Burnunu ve gagasını kaşıyor sürekli ve gagasını açarak dilini dışarı çıkartarak nefes alıyor. Sürekli kendini kaşıma durumu yok sadece burnunu ve gagasını sürekli kaşıyor. Mantar mı acaba diye düşündüm ama titremesini çözemedim ara ara istemsiz titriyor kanatlarını ve başını kontrol edemiyor onun haricinde dışkısı da değişti ishal gibi şuanda.

Çok teşekkür ederim, video koymaya çalışacağım.

Anlattığınıza göre durumu kötü. Bir kanatlı veterinerine göstermeniz iyi olacak. İshali var mı?

İlknur Hanım tuluk ve battaniye ile aşırı sıcakta bu derece hasta edebilir mi sizce? Benim aklıma bu geldi

Bugün veterinere götürdüm ama muhabbet kuşlarıyla ilgili fakültede çok fazla ders almadıklarını, muhabbet kuşlarıyla ilgili pek fazla bilgi bilmedikleri için bir şey yapamayacaklarını söyledi hiçbir teşhis koyamadı, bundan önce kuşum astım olduğunda götürdüğüm veteriner de aynı şeyi söylemişti ve kalp krizi geçirir diye eline alıp muayene bile etmemişti. O yüzden veterinerlere de güvenemiyorum, kuşa ne olduğunu da çözemedim şuan biraz çaresizim :(

İlknur Hanım tuluk ve battaniye ile aşırı sıcakta bu derece hasta edebilir mi sizce? Benim aklıma bu geldi

Tabi edebilir. Teri soğuyunca üşür hasta olur.
Eğer eviniz normal sıcaklığındaysa bi de kafesin etrafını sarmayın. Evet maalesef veterinerler kuşlar hakkında bişey bilmiyor ve bu onların suçu değil. Ama kendilerini geliştirebilirler. Bazı veterinerler bunu yapıyor. Bi tane bile olsa iyi veteriner olabiliyor. Gerekirse internetten şehrinzdeki tüm veterinerlerin numarasını arayıp soracaksınzı kanatlı tedavi ediyorlar mı. Hangi şehirdesiniz?
Yine de götüremezseniz vitaform kullanın. Bulamzsanız aviastım+multivitamin kullanın.

Bir fotoğraf görebilme imkanımız olsaydı keşke

Geçmiş olsun..

Aslında kanatlı hayvanlardan anlayan veteriner bulmak lazım.
Mesela tavuk üretim çiftliklerine bakan veteriner hekimler anlayabilir kuşların durumlarından.

Hiç öyle birine rast geldiniz mi Levent Bey. Belki biraz önyargılıyım ama bana sadece hasta tavukları ayırırlar gibime geliyor. İyileştirirler mi o kuşları?

Hiç öyle birine rast geldiniz mi Levent Bey. Belki biraz önyargılıyım ama bana sadece hasta tavukları ayırırlar gibime geliyor. İyileştirirler mi o kuşları?

Abi bende ilknur hanıma katılıyorum; toplu hastalık olmadığı sürece ilaç bile kullanmazlar tavuklarda, bir tavuğun maliyeti ne, ayır ve imha et metodu uyguluyorlardır

İstanbul üniversitesisnin veterinerlik fakültesini tavsiye etmiş internette biri.
Muayene ücreti çok düşük ve illgi çok fazlaymış.

Anadolu yakasında da var topağacımıydı neresiydi. Küşu öldükten sonra getirin otopsi yapıp hastalığı söyleyelim diyorlar.. :\

İstanbul üniversitesisnin veterinerlik fakültesini tavsiye etmiş internette biri.
Muayene ücreti çok düşük ve illgi çok fazlaymış.

Anadolu yakasında da var topağacımıydı neresiydi. Küşu öldükten sonra getirin otopsi yapıp hastalığı söyleyelim diyorlar.. :\

Kuş öldükten sonra mı! !

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:20 -->-> Daha önceki mesaj 09:19 --

Abi bende ilknur hanıma katılıyorum; toplu hastalık olmadığı sürece ilaç bile kullanmazlar tavuklarda, bir tavuğun maliyeti ne, ayır ve imha et metodu uyguluyorlardır

İmha yok daha ucuza satmak var

Geri