Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum sürekli yumurtluyor

mikaas

Yeni Üye
Merhabalar
Dişi Muhabbet kuşum 2.5 yaşında ortalama 1 aydır 2-3 güne bir yumurtluyor şuan 9 tane yumurtası oldu. Ben yumurtalarını alıyorum ama bir süre sonra tekrar yumurtluyor ve sonra yumurtanın üstüne oturuyor. Yumurtanın boş olduğunu düşünüyorum. Hiç çiftleşmedi sadece bir kere bir yakınımızın erkek kuşuyla oynadı o kadar. Son zamanlarda biraz halsizleşti eskisi gibi neşeli değil sanki. Ne yapabilirim çözüm önerisi olan var mı? Bu arada veterinere götürdüm bana sağlıklı göründüğünü yumurtlamasına birşey yapamayacağını söyledi ama bence sağlıklı değil eskisi gibi çözüm önerisi olan varsa çok sevinirim.

yumurtayı hemen almayın biraz ilgilensin yoksa yumurtlar sürekli kafesinde kalamar kemiği eksik etmeyin.sürekli yumurtladığı için halsizleşti kolay değil yumurta üretmek ve yumurtlamak eneri gerektirir.

Yapacağınız tek şey ona sağlıklı bir eş almak. Resmen hayata küsüyor buna hakkımızın olmadığını düşünüyorum. siz yumurtayı aldıkça yumurtlayacak güçten düşecek siz almasanız yemi az yiyecek sürekli enerji harcayacak güçten düşecek bunun bir çözümü yok

yalnız yumurtayı almasam da yumurtluyor alsam da yumurtluyor

Geri