Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Tünekden vazgeçemiyor

YusufSN1

Yeni Üye
Arkadaşlar Muhabbet kuşumu parmagıma almaya çalıştıgımda tünek'e geri dönmek istiyor.Saldıgımdada onu geri almak için tüneği gösteriyorum tüneğe konup sonra parmagıma geçiriyorum ve okşuyorum seviyorum.Bu olayı nasıl hallederim (yem yerken felan elime geliyor korkmuyor)

Pes etmeyeceksiniz. O her tüneğe gittiğinde tekrar tekrar alın. Ve elinize her geldiğinde sevdiği bir yiyecekle ödüllendirebilirsiniz.

Kuşumu 3 gün önce aldım tekrar tekrar alıyorum geri kaçıyor ve salatalık felan veriyorum yemedi sevdiği yiyeceği henüz bende keşfedemedim :D

kafes içinde parmagıma alıyorum geri tüneğe gidiyor bende bırakıyorum tüneğe güveni felan kırılmasın diye nazik davranıyorum tekrar tekrar yapayımmı dersiniz ?

kus parmaginiza geldiginde, diger elinizle ufak bir dal dari verin. Dal dariya hayir diyen kus daha gormedim.

teşekkür ederim şuan elimde dal darı yok ancak yarın hemen gidip alıcam bana alırken önerileriniz varmıdır ? yoksa direk dal darı diyip alayımmı

Yulaf da alabilirsiniz, kuşlar çok sever.

Arkadaşlar kuşum önceden dışkısı küçük parmagımın tırnagı kadardı şimda daha küçüldü ve hala yumurtlamadı neden olabılır 10 günü geçti hamileliği. Ve bu aralar sanki hamile degilmiş gibi duruyor.
IMG_20180718_104202.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_20180718_104213.jpg
    IMG_20180718_104213.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 8
  • IMG_20180718_104208.jpg
    IMG_20180718_104208.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 7
Geri