Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum tüyleri kabarık şekilde uyuyor

Buse Selbi

Yeni Üye
Merhaba. Kuşum eve geleli daha 4-5 gün oldu yavru bir kuş. Cinsiyeti erkek. Dün 4 saat evde değildim ve kuşum kafesinden kendi kendine çıkıp hep uçmuş. Ben kaçtığını düşünmüştüm fakat montların arasında buldum. Daha sonra kafesine koydum acıkmıştı. Yemeğini yedikten sonra uyudu. Normalde sabahları 6'dan sonra hep ötüyo. Bugün hiç ötmedi. Bütün gün boyunca tüyleri kabarık bi şekilde uyudu ve tüneklerde hiç durmadı hep yerde durdu ne olmuş olabilir fikir verirseniz veterinere götürücem :(

Ekli dosyalar

• d0772dc0-7349-45e9-bd4a-601f0907fa87.jpg
    d0772dc0-7349-45e9-bd4a-601f0907fa87.jpg
    147 KB · Görüntüleme: 42
  • def48d0b-a452-49ee-8ec9-fc482057b072.jpg
    def48d0b-a452-49ee-8ec9-fc482057b072.jpg
    93.3 KB · Görüntüleme: 43
Fotoğrafta ekleseydınız keşke
Merhaba. Kuşum eve geleli daha 4-5 gün oldu yavru bir kuş. Cinsiyeti erkek. Dün 4 saat evde değildim ve kuşum kafesinden kendi kendine çıkıp hep uçmuş. Ben kaçtığını düşünmüştüm fakat montların arasında buldum. Daha sonra kafesine koydum acıkmıştı. Yemeğini yedikten sonra uyudu. Normalde sabahları 6'dan sonra hep ötüyo. Bugün hiç ötmedi. Bütün gün boyunca tüyleri kabarık bi şekilde uyudu ve tüneklerde hiç durmadı hep yerde durdu ne olmuş olabilir fikir verirseniz veterinere götürücem :(
Yükledim bi bakarsanız :(

Ya üşütmüş .ya evin bilmedigi yerlerinde uçup kendini saga sola vurmuş yada iç parazit.

Ya üşütmüş .ya evin bilmedigi yerlerinde uçup kendini saga sola vurmuş yada iç parazit.
Ne yapabilirim peki? Ben kendini vurduğunu düşünüyorum sürekli. Çünkü hasta olsa sürekli yemek yemez,su içmez. Yemeğini yiyor suyunu içiyor tek sorunumuz sürekli uyuması. Ne yapabilirim yardımcı olur musunuz?

Şu an tünekte. Hep yerde durmuyor.
Yem yior su içiyorsa suluğuna vitamin eklerseniz iyi olur toparlanmasına destek olur.kuvvet verir.vitaminden sonrada 2 gün elma sirkesi 1 gün temiz su sonra 2 gün limonli su.yarım suluğa 1 tatlı kaşıgı sirke ama elma sirkesi.limonda üc bes damla yeter.

Yem yior su içiyorsa suluğuna vitamin eklerseniz iyi olur toparlanmasına destek olur.kuvvet verir.vitaminden sonrada 2 gün elma sirkesi 1 gün temiz su sonra 2 gün limonli su.yarım suluğa 1 tatlı kaşıgı sirke ama elma sirkesi.limonda üc bes damla yeter.
Teşekkür ederim. Ölmesinden çok korkuyorum. Daha önce 2 kuşum ölmüştü. Veterinere götüreceğim.

Ben quik in multivitamininden veriyorum.bulabilirseniz ondan verin.b vitamini verin hiçbişey bulamıyorsanız.yumurta haslayıp verin.

Yollarda fazla yormayın rüzgarda kalmasın.üşütür.narin canlılar bunlar.

Kafesteki ballı krakeri çıkarın sağlıklı değil kimyasal madde kullanarak yapıştırıyorlar.
Mineral Blok ve Kalamar Kemiği Koyun Kafese
Tünekleri Tahta Tünel İle Değiştirin En Kötü Siz Kendiniz Yapın.
Ballı krakerden de olmuş olabilir mi? Daha dün yemeye başladı çünkü.

Benim bir kuşumda böyle birden hastalandı tamamen kafes dibine inmeden sirkeyi verin.iç paraziti var.kuş kumu kalamar kemiği gaga taşı.mineral bloğunuda alıp takın.çok pahalı değil.

Benim bir kuşumda böyle birden hastalandı tamamen kafes dibine inmeden sirkeyi verin.iç paraziti var.kuş kumu kalamar kemiği gaga taşı.mineral bloğunuda alıp takın.çok pahalı değil.
Şu an canlandı kafesin içinde bi oraya bi buraya gidip duruyor. Ben yine de emin olmak için veterinere götüreyim diyorum. Suyunda zaten Avilin vitamin var. Kafeste gaga taşıda mevcut. Yarın Kalamar Kemiği alayım.

Şu an canlandı kafesin içinde bi oraya bi buraya gidip duruyor. Ben yine de emin olmak için veterinere götüreyim diyorum. Suyunda zaten Avilin vitamin var. Kafeste gaga taşıda mevcut. Yarın Kalamar Kemiği alayım.
Sirke olayını amlatamadım pek.iç parazit için vermeniz gerek.illaki olacak illaki ölecek.hasta olmasada haftada iki gün üseniyorsanız hiç değilse 2 haftada 2 gün verin.ben bunu hayvana acıdığımdan söylüyorum ölmesin yazıktır.elma sirkesi şart.

Sirke olayını amlatamadım pek.iç parazit için vermeniz gerek.illaki olacak illaki ölecek.hasta olmasada haftada iki gün üseniyorsanız hiç değilse 2 haftada 2 gün verin.ben bunu hayvana acıdığımdan söylüyorum ölmesin yazıktır.elma sirkesi şart.
Hiç duymadım bi sirke olayını o yüzden çekiniyorum. Üşenmek değil yani mesele.

Hiç duymadım bi sirke olayını o yüzden çekiniyorum. Üşenmek değil yani mesele.
Sorun olmaz ben de dahil herkes haftada bir kez bir suluğa altı yedi damla olacak şekilde verebilirsiniz elma sirkesini verdikten sonra ki gün de probiyotik verirseniz iyi olur

Geri