Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum uyurken kafasını taşıyamıyor

seymab.7

Yeni Üye
Merhabalar muhabbet kuşum bana daha yeni alışmaya başladı elinle tutmama dokunmama izin vermiyor ve ısırmaya kemirmeye başlıyor ama elim üzerine çıkıp kolumda ve omzumda durmayı seviyor hatta yüzünle oynayıp ısırarak oyun bile oynuyor diye düşünüyorum bu şekilde bir bağ kurduk 2 gün önce kuşum uçmaya çalışırken biryere çarpıp yere düştü gagasını vurmuş sanırım incinmiş biryere değdirince acıyor herhalde kafasını birkaç kere silkiniyor kafesinde de oyuncaklarıyla oynayamadı tüneğine ve gaga taşına dokundurduğunda da aynı tepkileri verdi tüylerini düzeltmek için bile gagasını kullanamadı yem yemesinde bir sıkıntı olmadı ertesi gün yine biryerlere dokunduramıyordu bir süre sonra gagasını ucunu çatladığı yerden koparmış çok küçük bir parça 1-2 mm alt gagasındanda daha küçük bir parça koparmış biraz rahatlamış olcak ki tüylerine dokunabiliyor artık elime geliyor yine oynamak için ama dokunduramadığı için tekrar kafesine gidiyor bende çok elime almamaya çalışıyorum ertesi gün gagası daha iyiydi ama kafesinde belli köşelerde durup sürekli uyukluyo ötüşleri kısık sesli oyuncaklarıyla yavaş yavaş oynuyo elime çok gelmiyor yem yemesinde azalma gördüm uyurken kafasını taşıyamıyor boynu bükük ve kuyruğunu kendine doğru çekiyo bazende kafasını sırtına gömüyor yani gün içinde fazla uyuklamaya başladı 3 4 haftadır da kakası biraz açık yeşil gibi bazen daha sulu bazen normal bit olduğunu düşünüp haftada birkere sirkeli su sıkıyodum düzelmeye başlarken böyle bir sorun yaşandı şimdide kusuyormuş gibi hareketler yapıyor ve sürekli silkelenip kaşınıyor 3 gün oldu oyunda oynamıyor önceden her sese tepki verirdi şimdi sadece bakıyor nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• 4630E99B-7791-4195-8611-6E66C041D134.jpeg
    4630E99B-7791-4195-8611-6E66C041D134.jpeg
    612.6 KB · Görüntüleme: 21
  • 6F2F72D8-59D8-448E-AE2D-DE553AC99508.jpeg
    6F2F72D8-59D8-448E-AE2D-DE553AC99508.jpeg
    987.4 KB · Görüntüleme: 20
Geri