Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum yaklaşık 1 yıldır uçamıyor

Gdeniz21

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar daha önce bu konuyla alakalı çok yazdım çok veteriner gezdim ama hep soğuk alginligidir diyerek geçiştirildi. Düzenli yemini yiyor çok ilgileniyoruz vitamin veriyoruz ama kuşumuz hala uçamıyor. Kuşumun ve dışkısının resmini attım.Sebebi ne olabilir yardımcı olur musunuz?

çok geçmiş olsun kusunuzun fotografını ve güncel dıskısını atabilir misiniz? Bilgili arkadaşlarım görüp yardım edecektir. Herhangi bir fiziksel problemi var mı tünekleyebiliyor mu?

Teşekkür ederim fotoğraf yüklemeye çalıştım ama sürekli dosya büyük diye hata alıyorum

Hizliresim.com’a yükleyebilirsiniz linkini de buraya atın.

Kuş aldığınızdan beri uçamıyor muydu göğüs kafesinde fazla yağ varmı

Ilk başta çok güzel uçuyordu sonra soğuk aldı o günden sonra uçamıyor

Soğuk algınlığından olacağını sanmıyorum. Şuan sağlığı yerinde mi peki? Kuşu elinizden salmayı deneyin

Çok denedim zorlanarak uçuyor belli. Yükseğe konamıyor uçmaya hazırlanınca kanatları titriyo

ben de soğuk algınlığından ötürü olduğunu düşünmüyorum. peki kuşu elinize alınca canı acıyor mu? Fiziksel bir sorun olabilir diye düşünüyorum

Şu şekilde çekmiştim gündüz. Kanatlarini birlestiremiyo zaten diğer kuşumun öyle değil

Diyarbakırda bildiğiniz ıyi bir veteriner veya kuşçu varsa ona da götürebilirim yeterki uçsun tekrar

ben de soğuk algınlığından ötürü olduğunu düşünmüyorum. peki kuşu elinize alınca canı acıyor mu? Fiziksel bir sorun olabilir diye düşünüyorum
Bilmiyorum ki zaten arkadan dokunmaya çalıştığımda iki kuşum da tepki veriyo anormal bir durum gözlemlemedim

Uzun süre kafesten çıkmayınca ve uçmayınca daha sonra uçmaya çalıştıklarında uçamıyorlar ya da çok zorlanıyorlar. Farklı bir durum ise, uçmaya uçmaya ağırlığı artıyor uçarken zorlanııyor. Benim bir dişi kuşum çok yabani, onu hiç salmıyorum, o da uçamıyor. Şimdi ayağı sakat yavru kuş var, geçenlerde ilaç verirken elimden kaçtı çok hızlı uçarak duvara çarptı, onu da salmayacağım, sağa sola çok çarpacak gibi duruyor. Yavru kuşun kafesi şimdilik küçük ama dişi kuşun kafesi büyük, içeride oradan oraya koşturup kanatlarını çırpıyor, hiç yoktan, küçük kafeste sürekli tünekte durmasından iyidir diyorum.

Ben onları her gün salıyorum ama uzun süre kafeste kalma gibi bir durumu olmadı

Geri