Karadeniz Pet

Muhabbet kusum yavrusunu dovdu

ReisveCapkin

Yeni Üye
Muhabbet kusum yavrusunu yuvasindan kovmis dovmus ne yapmam lazim

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhabalar..
Kuşunuzu acilen yuvadan ve kafesten çıkarmalısınız. Çünkü bu süreç şu şekilde işler.. Muhabbet kuşları yavrularını büyüttükten sonra yem kırmayı öğretir ( bazı istisnalarda yem kırmayı öğretmeden yuvadan atmak ister) ve daha sonra yeni yavrular için ve büyüttüğü yavrusunun tehlike teşkil ettiğini düşünerek onu kafesten kovmak ister (döverek). Bu durumda hemen kuşu kafesten çıkartıp başka bir kafese almanız gerekir aksi takdirde ciddi yaralamalar ve öldürmeye varan sonuçlar doğuracaktır. Dilerseniz Youtube kanalımdada abone olarak beni takip edebilirsiniz.. Muhabbet kuşu üretimi ve eğitimi yapıyorum, bununla ilgili elimden geldiğince videolar paylaşıyorum.. Kanalımdada muhabbet kuşları ile ilgili detaylı bilgiler vermeye çalışıyorum.. https://www.youtube.com/channel/UCICEJ9iRo7PbIdC5f6h0sGg

Kutuya koydum kutunun icine talas su yem doktum kus 21 gunluk yem kirmayi bilmiyor mama ile besliyorum yem kirmayi kac gune ogrenir peki

2 hafta içerisinde öğrenir.. Günde 3 defa mama ile besleyin.. tabiki mamalar anne kursak sütünün yerini tutmaz ama kalamar tozu ve değişik karışımlarla mamayı vitamin açısından destekleyiniz.

Tesekkur ederim

21 gunluk kus yem kirmayi ogrenemez kim dovduyse ayirin onu diger esi beslesin yavruyu

Geri