Karadeniz Pet

muhabbet kusum yem kusuyor

budgiefren

Yeni Üye
bugun her gun oldugu gibi sabah disari cikardik. bi erkek bi disi var. pek es gibi degiller hic yavru da almadik disi erkege biraz agresif davraniyor. erkek olan kafasini one atip yem kustu ama disiye verir gibi degil sacti her yere siddetli bi sekilde bikac yemi. daha sonra tekrar yem yedi ve tekrar kustu tekrar yedi yine kustu simdi halsiz bi sekilde uyukluyor surekli yemligin onunde. yemi bayat olsa veya bi hastalik olsa disi de kotu olurdu o yuzden neden boyle oldugunu anlayamadik. antibakteriyel bi ilaci var suya katilan onu koyduk gecici bi sey midir duzelir mi yoksa veterinere mi goturmeliyiz?

resim yukleyemiyorum cok buyuk diyor ama kanatlarini hafif acarak gozleri kapali duruyor arada kasiyorum kasitiyor kendini arada kusma hareketini yapiyo ama kusmuyor

Mutlaka araştırmışsinizdir ama ben şöyle bir bilgi bulmuştum sizinle paylaşayım psikolojik etkiler, fazla vitamin alımı, eğer uçarken bir yere çarptı ise sarsıntı sonucunda, bazı mantar enfeksiyonları , bayat gıdalar kusma nedeni olabiliyorlar. Havasız ortam ve çok sıcak ortam da sorun yaratıyor. Her kuşa hem yem iyi de gelmeyebilir yakın zamanda yem değişimi mesela da neden olabilir. Bazı verdiğimiz suya katılan o damlalar da yapabiliyor. ciddi hastalıklarda olabiliyor karaciğer vs gibi..Eğer bariz hasta olduğunu düşünüyorsaniz bence kuşları ayırın ne olur ne olmaz bir süre diğer kuşu korumak için. Daha deneyimli arkadaşlarımız daha detaylı bilgi verecektir. Suyunu taze tutup ve yemini farklı bir yemle değiştirir ılık bir ortamda tutarak onu gözlemler beklerdim ben olsam. Birkaç güne kötüleştigini düşünürsem veterinere gösterirdim.

Mutlaka araştırmışsinizdir ama ben şöyle bir bilgi bulmuştum sizinle paylaşayım psikolojik etkiler, fazla vitamin alımı, eğer uçarken bir yere çarptı ise sarsıntı sonucunda, bazı mantar enfeksiyonları , bayat gıdalar kusma nedeni olabiliyorlar. Havasız ortam ve çok sıcak ortam da sorun yaratıyor. Her kuşa hem yem iyi de gelmeyebilir yakın zamanda yem değişimi mesela da neden olabilir. Bazı verdiğimiz suya katılan o damlalar da yapabiliyor. ciddi hastalıklarda olabiliyor karaciğer vs gibi..Eğer bariz hasta olduğunu düşünüyorsaniz bence kuşları ayırın ne olur ne olmaz bir süre diğer kuşu korumak için. Daha deneyimli arkadaşlarımız daha detaylı bilgi verecektir. Suyunu taze tutup ve yemini farklı bir yemle değiştirir ılık bir ortamda tutarak onu gözlemler beklerdim ben olsam. Birkaç güne kötüleştigini düşünürsem veterinere gösterirdim.
dün gece 11de öldü maalesef. bir günde bu hale geldi ve bıraktı bizi. hala anlayamıyorum inanmak istemiyorum.

Geri