Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Yerinde Durmuyor

DjLimon

Yeni Üye
Herkese merhaba. Muhabbet kuşumuz 30 günlük ve eve getireli 3 gün oldu. Kafeste sürekli yerde geziniyor bir sağa bir sola gidiyor ve bu davranışlarına anlam veremedik. Yemek kabının içine giriyor ters dönüyor öyle yiyor, salıncakta aşırı hızlı sallanıyor, yerde sürekli koşturuyor sanki arkasından atlılar kovalıyormuş gibi. Bunun nedeni ne olabilir? Bize alışamadığı için olabilir mi? Sabahları elimize gelmiyor, sevmek için elimizi uzattığımızda uzaklaşıyor ama akşam elimize gayet de geliyor, sevebiliyoruz. Bunun nedeni nedir? Şimdiden teşekkürler.

Kafeste yerinde duramaması normal. Eve biraz daha alıştıktan sonra kafesi açın bence.
Kuşumu dün gece kafesin içinden çıkardım ve kafesin üstüne koydum gayet de sakindi kendini sevdirdi elime geldi hatta omzuma bile koydum uçmaya kalkışmadı ancak bu sabah çıkarayım kafesinden dedim hemen uçtu gardırobun üstünden zor yakaladım geri kafese koydum. 1 hafta sonra çıkarmayı düşünüyorum kafesinden. 1 hafta sonra çıkardığımda oradan oraya uçunca bir şey yapmalı mıyım? Kendi halinde bırakmalı mıyım hayvanı uçsun gezsin?

Kuşumu dün gece kafesin içinden çıkardım ve kafesin üstüne koydum gayet de sakindi kendini sevdirdi elime geldi hatta omzuma bile koydum uçmaya kalkışmadı ancak bu sabah çıkarayım kafesinden dedim hemen uçtu gardırobun üstünden zor yakaladım geri kafese koydum. 1 hafta sonra çıkarmayı düşünüyorum kafesinden. 1 hafta sonra çıkardığımda oradan oraya uçunca bir şey yapmalı mıyım? Kendi halinde bırakmalı mıyım hayvanı uçsun gezsin?
1 hafta değil de iki güne çıkarın, 1 hafta uzun bir aralık çünkü. Sizin kontrolünüzde kendi halinde uçsun. Ola ki bir yere çarpar vs o zaman müdahele edersiniz mutlaka siz de ortamda bulunun, takip edin.

Geri