Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşuma Arkadaş Alıcam?

Atakan Atmaca

Paylaşımcı Üye
1.5 yaşında ki dişi muhabbet kuşuma bugün petshop'a gidip 5 aylık bir erkek kuş almayı düşünüyorum , belki 3-4. Aynı kafeste olmayacaklar , ayrı ayrı kafeslerde olacaklar. Sadece aynı anda onları salacağım. Tek korkum dişinin erkeğe zarar vermesi , nelere dikkat etmem gerekiyor ?

Muhabbet kuşumu seçerken(erkek) nelere dikkat etmem gerekiyor.?

NOT:Üretim gibi bir amacım yok.

Zarar gibi bir durum olacağını sanmam ayrı kafeslerde ama bu %50 daha fazla ilgi gerektiren bir durum ve sizle ilgisi azalacak bunlari göz önüne alabilirsiniz baktiniz zarar veriyor büyük salma kafes alirsiniz dişarı hiç salma yapmazsiniz icerde kalirlar üretim yapabilrsinix

Zarar gibi bir durum olacağını sanmam ayrı kafeslerde ama bu %50 daha fazla ilgi gerektiren bir durum ve sizle ilgisi azalacak bunlari göz önüne alabilirsiniz baktiniz zarar veriyor büyük salma kafes alirsiniz dişarı hiç salma yapmazsiniz icerde kalirlar üretim yapabilrsinix

Üretim ile fazla uğraşacağımı düşünmüyorum , tek isteğim şuan ki dişi kuşumun evde boş boş durmaması. Çünkü okulumdan dolayı bazen günün yarısında eve geliyorum , bazen tam gün gelemiyorum o yüzden kafesinde tek durmasına gönlüm razı olmuyor. Bölmeli salma kafes düşünüyorum ama dişi kuşuma fazla güvenemiyorum :D , bize bile bazen "cırlıyor" :D , küçük kuşa ne yapar hiç belli olmaz.

Peki petshoptan , kafesle beraber kuşu ne kadara alırım ? Ankara'da yaşıyorum , fiyat bilgim olmadığı için ön bilgi çok işime yarar.

Salma kafes 70 tl desek kuşa degisir ortalama 50 tl nornal kafesle 30 tl fln kucuk kafes

Salma kafes 70TL
Kuş 50TL
Kücük kafes 40TL

Salma kafes 70TL
Kuş 50TL
Kücük kafes 40TL

Konuya ilginizden dolayı teşekkür ederi. Ufak bir araştırmayla 5 aylık erkek almaktan vazgeçtim , eğer petshop sahibi kabul ederse kuşumu bir 15-20 dakikalık salma kafese konmasını isteyeceğim , sürede değişiklik olabilir belki 30-45 dakika da yapabiliriz. Ben de bir kafes var , resmini birazdan atacağım , eğer o olursa iki kuşa orada bakacağım.

Kuşumun da tam yaşını bilmiyorum , 1 ay önce resmini buraya attığımda 1-1.5 yaşında demişlerdi , eğer 1 yaşındaysa 9 aylık ya da 1 yaşında bir kuş alabilirim.

Salma kafes 70TL
Kuş 50TL
Tekli kuş icin Kücük kafes 40TL

Üretim ile fazla uğraşacağımı düşünmüyorum , tek isteğim şuan ki dişi kuşumun evde boş boş durmaması. Çünkü okulumdan dolayı bazen günün yarısında eve geliyorum , bazen tam gün gelemiyorum o yüzden kafesinde tek durmasına gönlüm razı olmuyor. Bölmeli salma kafes düşünüyorum ama dişi kuşuma fazla güvenemiyorum :D , bize bile bazen "cırlıyor" :D , küçük kuşa ne yapar hiç belli olmaz.

Peki petshoptan , kafesle beraber kuşu ne kadara alırım ? Ankara'da yaşıyorum , fiyat bilgim olmadığı için ön bilgi çok işime yarar.
Yalnız kalmaması için demişsiniz o zaman eş alcaksınız birde yavru alcam diyosunuz kuş eşini kendi seçmeli arkadaş arıyosanız kendinden küçük bir kuşş alırsanız büyük ihtimalle onu öldürür.Onun yerine aynalı tünek alın ona baka baka kendi kendine ötsün.Birde kuşu kafeste 30-45 dakika yeterli olmaz genelde 1 gün orda bırakıyolar sonraki gün gelip izliyollar hangisiyle eş seçtiğini anlamak için.

Yalnız kalmaması için demişsiniz o zaman eş alcaksınız birde yavru alcam diyosunuz kuş eşini kendi seçmeli arkadaş arıyosanız kendinden küçük bir kuşş alırsanız büyük ihtimalle onu öldürür.Onun yerine aynalı tünek alın ona baka baka kendi kendine ötsün.

Yavru almayacağım , yorumlarda da fikrimi değiştirdiğimi beyan ettim. 1-2 saat sonra petshop'a gidip kuşu salma kafese salmalarını isteyeceğim , kafes ve kuşun resmini attım onlara bakıp da bilgi verirseniz sevinirim. Kuşum tam olarak kaç yaşında bilgim yok , önceden açtığımda 1-1.5 demişlerdi.

Resimde ki kafeste 2 kuş bakılır mı sizce ?

ÜRETİM YAPMAK İSTEMİYORUM , tekrardan belirteyim :).

Resimden bakılınca kafes kücük gözüküyor o tek tüneği alta koyup 2 tane yandan tahta tünek takin 1 yasinda bucuk yasinda disiniz 2yasini yeni dolsurmus erkek kuş alın eğer ayni kafese koyarsaniz saten isterse orda olmasini siz istemeseniz bile ciftlesir wger istemezse kafesinde öldürür ayni kafese koyarsaniz ya ciftlesir ya rahat birakmaz ya amaciniz ciftlestirme olsun yafa salma alin 2 bölmeli 70 ila 130 tl arasinda degisiyor boyutuna göre

Kuşun gözünü daha net fotorafını atar mısınız?

Geri