Karadeniz Pet

Muhabbet kuşuma neler oluyor ?

Evil_55

Meraklı Üye
Kuşumu alalı 2 gün oldu. Onu sevmeye başladım. Evimiz soğuk. Aslında doğal gaz standartta fakat 600 TL gibi bir fatura gelince fazla köklemedik. Giresundaydık.
Zaten bir konu açmıştım.
Link: Muhabbet kuşu salınmalı mıdır?
Buradan şu ana kadar yaşananlara bakarsanız sevinirim. Bugün saat 8 e doğru kuşumun titrediğini gördüm. Ben de çok üşüyordum. Kuşumun uşüdüğünü düşündüm. Normalde üzerinde hırka vardı. 2 havlu aldım ve kafesi çevreledim. Biraz elimle besledim sakinleştirdim. Neyse titremesi azaldı. Yemek yedik saat 1 gibi kuşumun yanına gittiğimde kanatlarıyla oynadığını ve tüylerini kopardığını gözlemledim. Ne zaman ilgi göstersem böyle yapıyor diye düşündüm. Aldığım pet shop'a gittim. Kuşu uzak diye almadım yanıma. Adama gittim. Videosunu çekmek istiyorum ama duruyor yapmıyor. Bazen yapıyor. Bazen yapmıyor. Bazen yaparken kanadı gözüküyor. Böyle uzunlamasına bir yara var. Diğer açtığım konuda da bahsetmiştim. 2 kere duvara çarptı. Sonra yemek yedi su içti ama uçması kafesde. Sadece tırmandı. Bugün çok mu ilgi gösteriyorum acaba dedim ve daha az ilgilendim. Onu fazla sıkmamaya çalışıyorum. Kuşumu çalışma masamın üzerine aldım. Havalar ısınınca yeniden göturucem. Adam kanadına bakacak. Kuşum hala titriyor. Ben de üşüyorum. Ve esniyor. Üst gagasıyla alt gagasını birbirine çarpıyor. Aynı bizim üşüyünce dislerimizi çarptığımız gibi. Sizce neden kanatlarıyla oynuyor ?
Çok ilgiliyim o yüzden mi ? Biraz rahat mı bırakmalıyım ?
Bitlendi mı?
Cevaplarınız bekliyorum.
Ve tüneklerden yemliğe doğru inmeye uçarak değilde aşağıya atlayarak ulaşıyor. Duvara çarptıktan sonra kafeste hiç uçmadı. Tuneğe girecekken bile kafeste tırmanıyor. Ve tuneğe atlıyor. Tuneğe giderken bile uçmuyor. İlk kafasiyla tuneğe ulaşıyor. Sonra ayaklarıyla tutunuyor. Ve zorlanarak çıkıyor. Şuan yemlikten yem yiyor. Tuneğe ulaşmaya çalışırken resmini atarım.

Kuşunuz gayet normal davranışları, şu an anlattığınızda kendi kuşumu gördüm gibi oldu. Profil resmimdeki kuş, yani kuşum Pikaçu da aynı böyle ilk aldığımda. Soğuk demeseydin titreme nedenine çekimserlik korku diyecektim. İkisi de olabilir ama. Esneme ve alt ve üst gagasını gıcırdatıyorsa bu kuşunuzun keyfinin yerinde olduğunu gösterir. Kuşunuz normal bir kuş. Lütfen acemiliğinize denk getirmeyin, benim ilk kuşum beyaz albino bir muhabbet kuşuydu. Acemiliğime denk gelmem onun ölmesine sebep oldu. Çok uzun hikaye... sizin ki de lütfen benim eski kuşum gibi olmasın. Benim kuşumda kafes tabanına falan inerken atlayarak yapıyor her işini. Merak etmeyin kuşunuzda sorun yok. :)

Kuşunuz gayet normal davranışları, şu an anlattığınızda kendi kuşumu gördüm gibi oldu. Profil resmimdeki kuş, yani kuşum Pikaçu da aynı böyle ilk aldığımda. Soğuk demeseydin titreme nedenine çekimserlik korku diyecektim. İkisi de olabilir ama. Esneme ve alt ve üst gagasını gıcırdatıyorsa bu kuşunuzun keyfinin yerinde olduğunu gösterir. Kuşunuz normal bir kuş. Lütfen acemiliğinize denk getirmeyin, benim ilk kuşum beyaz albino bir muhabbet kuşuydu. Acemiliğime denk gelmem onun ölmesine sebep oldu. Çok uzun hikaye... sizin ki de lütfen benim eski kuşum gibi olmasın. Benim kuşumda kafes tabanına falan inerken atlayarak yapıyor her işini. Merak etmeyin kuşunuzda sorun yok. :)
Kanadında uzun bir çizik kanamıştı.
Ve aldığım adam getir bakalım demişti.
Arkadaşlarıyla beraberken hiç böyle yapmiyormuş.
Korkuyorum ölür diye.

Kuşum kanadını kaldırınca kemiği belli oluyor .

IMG_20220124_200434.jpg

Attiniz resim net degil net resim atarsaniz daha iyi olur..

Attiniz resim net degil net resim atarsaniz daha iyi olur..
Kuşa yeni gelmiş bir kuş gibi davranmaya başladım. Bu hareket kesildi. Yani gözlemlediğim sürece yapmadı. Galiba çok strese girdi. Çok üşüyordu. 4-5 havlu ile sardım odayı ısıttım. Geçti. Elimle yem verdim. Artık titremiyor. Bana daha çok güveniyor gibi. Yarın da böyle devam edilen umarım ilişkimiz böyle devam eder.

Geri