Karadeniz Pet

muhabbet kuşumda hem solunum problemi var ve ishal

gözzde

Yeni Üye
muhabbet kuşumun solunum problemi olduğu için veterinere götürdüm röntgen çekti akciğer enfeksiyonu dedi çok ileri düzeyde değil dedi ve vitaform verdi 14 gün kullanmamı söyledi. daha iyi oldu ama tam düzelmedi solunum problemi ve arada hapşuruyor. ama vitaformdan sonra ishal oldu bir gün iyiyken öbür gün yine ishal oluyor. probiyotik kullanıyorum ( probiacti bird). ama düzelmedi yine. ve bugün de yem yemedi nerdeyse ve ishal ne yapmalıyım. sorduğum bir üretici hiprodoksi ve 4 in 1 mix önerdi . acaba ishali için avidiare mi kullansam ?
https://streamable.com/kwvgla bu videodaki gibi ses çıkarıyor
bu da en sonki hali (1).jpeg

muhabbet kuşumun solunum problemi olduğu için veterinere götürdüm röntgen çekti akciğer enfeksiyonu dedi çok ileri düzeyde değil dedi ve vitaform verdi 14 gün kullanmamı söyledi. daha iyi oldu ama tam düzelmedi solunum problemi ve arada hapşuruyor. ama vitaformdan sonra ishal oldu bir gün iyiyken öbür gün yine ishal oluyor. probiyotik kullanıyorum ( probiacti bird). ama düzelmedi yine. ve bugün de yem yemedi nerdeyse ve ishal ne yapmalıyım. sorduğum bir üretici hiprodoksi ve 4 in 1 mix önerdi . acaba ishali için avidiare mi kullansam ?
https://streamable.com/kwvgla bu videodaki gibi ses çıkarıyorEkli dosyayı görüntüle 59398
bir de göğüs kısmı sivrileşmiş gibi

https://streamable.com/kwvgla bu videodaki gibi ses çıkarıyorEkli dosyayı görüntüle 59398

Atmış olduğunuz linkte ki ses hala çıkarıyor mu?

Bide kafes tabanına tuvalet kağıdı koyup 3,4 tane dışkı yapsın bakalım..
evet çıkarıyor daha çok akşamları ve uçtuktan sonra bir de hapşuruyor. dün veterinere götürdüm dışkısını inceledi. koksidiyoz var dedi. vetakoksin verdi ve ses çıkarması içinde geçene kadar vitaforma devam etmemi söyledi. ilacı verdim şuanlık dışkısı normal ama vitaformu 14 gün kullanmıştım zaten( bırakalı 15 gün oldu ) sizce daha fazla kullanmam zarar vermez mi

şimdi baktım dışkısı yine biraz sıvı. bu arada vetakok
mmmmmmm.jpeg
sini veteriner 3 gün kullanıp 3 ara verip sonra tekrar 3 gün kullanmamı söyledi

Tamam bu şekilde kullanabilirsiniz. Vitaform vermeyin. İlaçları kullanırken gaga taşı kalamar kemiği herşeyi çıkarın.
peki böyle ses çıkarması geçmesi için ne yapmam gerekiyor. yani vetakoksin kullandıktan sonra vitaform vermiyim mi? veteriner uzun süre kullansanızda bir zararı olmaz demişti.

peki böyle ses çıkarması geçmesi için ne yapmam gerekiyor. yani vetakoksin kullandıktan sonra vitaform vermiyim mi? veteriner uzun süre kullansanızda bir zararı olmaz demişti.
Vetakoksini kullanın. Kullandıktan sonra solunum için ilaç öneririm.

merhaba ben vetakoksini kullandım. solunumu için ilaç önericektiniz. şuan eskisi kadar pek çıkarmıyor videodaki sesi daha azaldı ama uçtuktan sonra yapıyor bazen
Dışkıları nasıl?
Video atabilirmisiniz?
Ve de 3 gün probiyotik ve multivitamin takviyesi yapın. Ardından tekrar yazın.

Dışkıları nasıl?
Video atabilirmisiniz?
Ve de 3 gün probiyotik ve multivitamin takviyesi yapın. Ardından tekrar yazın.
merhaba dışkıları arada tekrar sulu oluyor bazıları normal. probiyotik ve vitamin veriyorum iki gündür. dışkılarının üzerindeki yemler sonradan döküldü
WhatsApp Image 2021-10-02 at 20.51.07 (1).jpeg
WhatsApp Image 2021-10-02 at 20.51.07 (2).jpeg
WhatsApp Image 2021-10-02 at 20.51.07 (2).jpeg
WhatsApp Image 2021-10-02 at 20.51.07.jpeg

Geri