Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumda Solunum Rahatsızlığı

Archon

Yeni Üye
Merhaba Arkadaşlar bu kuşum 1 ay önce tıktık sesi çıkarıyordu ve ağzı kokuyordu.
Mantar diye triflucan verdim ve ağız kokusu geçti fakat bu tıktık sesi geçmedi.
Son 3-5 gündür yeni bir ses çıkarmaya başladı nadir bir şekilde akşamları yanına geldiğimde ara sıra..
Solunum hastalığından şüpheleniyorum neşesi ortalamanın biraz altında işhtahı da gene öyle. Aşağıya videolar bırakıyorum.

1 ay önceki tık tık ses çıkarma hali: 10 Mayıs 2022

1 haftadır çıkarttığı vik vik sesi: 13 haziran

Şuan ki dışkısı: 13 haziran dışkı

Eczaneden monodoks aldım ve ardından probiyotik & multivitamin temin edeceğim dozajlarını nasıl ayarlamalıyım malum antibiyotik.

Solunum sikintilarinda doksimis,ornimix veya levadox bunlardan birini temin edin. Bunun yanında bağışıklığı guclendirici probiyotik entrobac multivitamin gervit alin. Haftada bir farklı günlerde uygulayın. Probiyotik ve multivitamini. Kuşunuz toparlar diye düşünüyorum. Solunum sıkıntısı olan ilaca ise 5 gün yarım suluga 4 damla yeterli. Geçmiş olsun.

Monodoks kapsül halinde ama tam suluğa pirinç tanesi kadar koyuyorlar internette gördüm sizce uygun mudur

Ben doksimis için kullanım tarifini vermiştim. Siz diğer ilaç için recetesine göre uygulayabilirsiniz. Geçmiş olsun.

Teşekkürler yarın başlayacağım yoksa bugün direk başlayayım mı

Geceleri uyku halinde oldukları için pek su icmezler. Siz yarın sabah başlayın.

Geri