Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumda yeşil tamamen sıvı dışkı ve köpüklü kokusuz tükürük benzeri kusma

Nurcink

Yeni Üye
Merhaba, benim 7-8 aylık bir erkek kuşum var akşam bir sorun yoktu sabah kalktım kuşum hep kusmuş kafası köpük köpük biri tükürdü zannettim hatta önce kokusu yok ve yeşil sıvı şeklinde dışkı yapmıştı yem yiyor ama çok az ötmüyor halsiz kabarık bekliyor bazen kısa bir titreme geliyor. eminim dün 22’ye kadar iyiydi kuş bir anda neden niye böyle olmuş olabilir daha önce tecrübe eden varsa yardımcı olabilir mi ne yapmam gerekiyor. Aşağıda dışkı fotoları ve kuşumun fotosu var

Son üç dört gündür bizim kuşumuzda da aynı belirtiler var. İlk gün kustu ve hapşurduğunda kafasına tükürük benzeri şeffaf bi sıvı bulaştığını gördük. Dışkısı da aynı şekilde yeşil sıvı şeklindeydi. Veteriner hekim soğuk algınlığı dedi antibiyotikli vitamin verdi ve kursak mantarı ihtimaline karşı da mantar ilacı verdi. Şu anda durumu daha iyi. İyileşiyor.

(Konunun açılmasının üzerinden 3 hafta geçmiş ama benzer belirtiler yaşayan arkadaşlar varsa fikir edinsinler diye yorum yazıyorum.)

Geri