Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumu alıştıramadım.

Phegru

Yeni Üye
Herkese merhaba muhabbet kuşum yaklaşık 2 seneden fazladır bizimle beraber ancak bir türlü alıştıramadım konuşmuyor sadece ıslık çalıyor elimize hiç gelmiyor kafeste işaret parmağımla seviyorum sağlam ısırıyor bildiğin can acıtıyor birde sevmek istediğimde gık gık guk guk seri şekilde ötüyor çeşitli saçma sapan önerileri gördüm kanadını kesme aç bırakma gibi buna benzer şeyler ama bunları uygulamadım alışmasın daha iyi farklı bir önerisi olan varsa yardımcı olmanızı rica ediyorum şimdiden teşekkürler.
Saygılar.
20171121_161835_HDR.jpg
20171121_161911_HDR.jpg

Öncelikle kuşunuz dişi, yani erkeklere kıyasla çok daha yabani, konuşma (ses taklit etme) yeteneği çok daha düşük, insana alışması daha zor. Ayrıca 2 yaşından daha büyük olması, alışma-eğitme olasılığının neredeyse hiç kalmadığını gösteriyor.

Öncelikle kuşunuz dişi, yani erkeklere kıyasla çok daha yabani, konuşma (ses taklit etme) yeteneği çok daha düşük, insana alışması daha zor. Ayrıca 2 yaşından daha büyük olması, alışma-eğitme olasılığının neredeyse hiç kalmadığını gösteriyor.

Tüylerinin rengi çok güzelmiş:) yanına erkek muhabbet kuşu almayı düşünmez misiniz? Yavruları neşe katar size.

Tüylerinin rengi çok güzelmiş:) yanına erkek muhabbet kuşu almayı düşünmez misiniz? Yavruları neşe katar size.
Ben şuan husrandayim nedeni 2 senedir kuşumu oğlum diye sevmem bunun dışında alismamasinin diğer sebebi tahminimce dişi olan kuşumu erkek diye sevmem =)

Teşekkür ederim erkek diye sevdiğim kusumun dişi olduğunu öğrenmek garip oldu neyse sağlık olsun yanına erkek alsam nasıl olur usta fikrini öğrenebilirmiyim hayvansever arkadaşımız böyle bir öneride bulunmuş sizce almalıyım.

Denemekte yarar var ama erkeği kendisinin seçmesi gerekiyor ve bu yaştan sonra çok seçici olacaktır. Yani eş bulamama durumu da olabilir.

Bu kus erkek degilmi gagasinin uzeri mavi renk

PLK cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence de erkek bu kuş :))) kafesin içinde elinizle beslemeye çalışın sürekli. Aç bırakmayın elbette ama akşam yemini çıkarın 2 saat sonra elinizi uzatın mutlaka yiyecektir sabredin sadece. Ben 10 dakika o şekilde hareketsiz beklediğimi bilirim. Bu yaştan sonra eğitimi zor olur. Ama çok güzelmiş kuşunuz

Bencede erkek öyle almıştım çünkü aldığımda hastaydı zaten o yüzden aldım o kadar kuşun içinde bu dikkatimi çekti neyse teşekkürler yorumlariniz için teşekkür ederim.

Ceresinde beyazlık görüyorum bir de kahverengilik var sanki deliklere doğru. Yine de emin değilim.

Geri