Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumu bu sabah ölü buldum

Ayberk Yıldız

Yeni Üye
Merhaba herkese, muhabbeş kuşum Maviş ile 1 yılı devirecekken, bu sabah yerde ölü buldum, dün kapısını açık unutmuşum, çıkmış yerde ölüsünü buldum. Gece yer de çok soğuktu. Eğer uzun süre yerde kaldıysa üşütüp ölmüş olabilir, zaten bir iki gündür ishali vardı, çok sıvıydı dışkısı. Dünkü son dışkılarının fotosunu ekledim buraya. Tedavi edecektim bugünden itibaren ama artık yok maalesef... dışkısı uzun ve siyah görünüyor ve çok sıvı. Başka bir hastalığımı vardı acaba? Ama zaten kuşlar için ishalin en ölümcül hastalıklardan olduğunu biliyorum, daha birkaç gün önce eve gelmiştim, bizimkiler anlamamış hasta olduğunu, bugün tedavisine başlayacaktım...

Ekli dosyalar

• IMG_20211007_121400.jpg
    IMG_20211007_121400.jpg
    934.8 KB · Görüntüleme: 27
Başınız sağolsun, çok üzüldüm. Onun üşütmesiyle alakası yok. O etkenler sadece süreci hızlandırabilir ama ölmesinin nedeni bence önceki belirtileri. Dışkıları kötü durumda sadece ishal dışkısı değil. Rengi ve dokusu önemli bir hastalığının olduğunu gösteriyor.

Başınız sağolsun, çok üzüldüm. Onun üşütmesiyle alakası yok. O etkenler sadece süreci hızlandırabilir ama ölmesinin nedeni bence önceki belirtileri. Dışkıları kötü durumda sadece ishal dışkısı değil. Rengi ve dokusu önemli bir hastalığının olduğunu gösteriyor.

Sağolun, aldığımızda da hastaydı, iyileşmişti. Sonraları kafesi hep böceklenmeye başladı. Baştan aşağı tazikli suyla ve sirke ile temizlesek de hemen tekrar böceklenirdi ve kafesin boyasını flan yemişti. Belki onların da etkisi olmuştur bilmiyorum.

Sağolun, aldığımızda da hastaydı, iyileşmişti. Sonraları kafesi hep böceklenmeye başladı. Baştan aşağı tazikli suyla ve sirke ile temizlesek de hemen tekrar böceklenirdi ve kafesin boyasını flan yemişti. Belki onların da etkisi olmuştur bilmiyorum.
Kesinlikle olabilir. Benimde canımdan çok sevdiğim kuşum vefat ettiğinde kuşlara küstüğümü sanarken hayatıma yine masum, küçük bir kuş girdi. Başka kuşunuz yoksa yeni bir kuşa aile olmayı deneyebilirsiniz. Hem başka bir kuşun size ihtiyacı olabilir hem de size çok iyi gelecektir.

Geri