Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumu nasıl kendime alıştırabilirim?

Yaklaşık 2-3 aylık bir yavru muhabbet kuşum var. Yanıma geleli neredeyse 1 ay olucak ama hâlâ kendime alıştıramadım. Kafesine yavaşça olsa bile yaklaştığım zaman hemen panik oluyor kaçıyor veya bağırıyor. Evin içinde saldığım zaman da kolay kolay bana yaklaşmıyor. Onu ürkütmeden nasıl kendime alıştırabilirim?

Sabır. Yanınıza gidince kaçıyor mu? O zaman sürekli olarak gidin. Kaçsın, kaçtığı yere bir daha gidin. Eninde sonunda yorulacak pes edecek. Ardından elinize almayı denemeye başlarsınız. Elinizle yem ikram etmeye çalıştınız mı?
Evet, bir kaç kere sevdiği yem ve yeşillikler ile denedim ancak benden korktuğu için yemeye gelmedi

Evet, bir kaç kere sevdiği yem ve yeşillikler ile denedim ancak benden korktuğu için yemeye gelmedi
Kafesine elinizi koyup 10-15 dakika bekletebilirsiniz. Yani kuşu eğitmenin özel yöntemleri yok aslında, istediğiniz bir şeyi yaptırana kadar sürekli olarak devam etmeniz lazım. Tek gereken şey sabır.

Kafesine elinizi koyup 10-15 dakika bekletebilirsiniz. Yani kuşu eğitmenin özel yöntemleri yok aslında, istediğiniz bir şeyi yaptırana kadar sürekli olarak devam etmeniz lazım. Tek gereken şey sabır.
Deneyeceğim, sabredip bekleyeceğim umarım bana alışır :) Teşekkürler

Geri