Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumu yıkadım kuruttum sadece yere iniş yapabiliyor havalara yükselerek uçmuyor

Tuğba2

Yeni Üye
muhabbet kuşumu yıkadım kurttum ve yataktan aşağı bırakıyorum yere iniş yapıyor daha 15 dakika önce yıkadım normal mi ?

Muhabbet kuşunu kurutmanıza gerek yok. Kuş kendi kendini kurutacaktır. Özellikle saç kurutma makinesi gibi ürünler kesinlikle kullanılmamalı.
Sorunuza gelecek olursak yıkandıktan sonra tüyler ıslak olduğu için uçuşda sıkıntı olabilir. Takip edin kuruduktan sonra uçuşu düzelir diye tahmin ediyorum.

Muhabbet kuşunu kurutmanıza gerek yok. Kuş kendi kendini kurutacaktır. Özellikle saç kurutma makinesi gibi ürünler kesinlikle kullanılmamalı.
Sorunuza gelecek olursak yıkandıktan sonra tüyler ıslak olduğu için uçuşda sıkıntı olabilir. Takip edin kuruduktan sonra uçuşu düzelir diye tahmin ediyorum.
tamam teşekkür ederim ilk defa yıkadım şuan 3 aylıkta korktum saç kurutma makinesiyle 3-4 dakika kuruttum teşekkür ederin

Muhabbet kuşları kendileri yıkanmak isterlerse yıkayın zorla yıkamaya çalışmayın kafasına su gelmemesi lazım kulaklarına su kaçabilir bir banyoluk alarak kafesini asarsanız bu yaz aylarında sıcakladığında kendisi yıkanacaktır

Muhabbet kuşları kendileri yıkanmak isterlerse yıkayın zorla yıkamaya çalışmayın kafasına su gelmemesi lazım kulaklarına su kaçabilir bir banyoluk alarak kafesini asarsanız bu yaz aylarında sıcakladığında kendisi banyolukla beraber yıkandı

Muhabbet kuşları kendileri yıkanmak isterlerse yıkayın zorla yıkamaya çalışmayın kafasına su gelmemesi lazım kulaklarına su kaçabilir bir banyoluk alarak kafesini asarsanız bu yaz aylarında sıcakladığında kendisi yıkanacaktır
ama teşekkürler şimdi uçuyor Maşallah

Geri