Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumum dışkısı un gibi dağılıyor,kötü kokuyor, çok büyük, soğuk ve çoğunlukla sıvı

buraksen0506

Yeni Üye
20210414_143623.jpg

Dışkısı böyle. Ayrıca yanımdayken sulu dışkısını yaptıktan sonra nefes almada sıkıntı çekti. Bu dışkı sorununa rağmen kuşumda şu anlık çok büyük bir halsizlik görmedim. Gelecek ne getirir bilemiyorum. Bundan 1 hafta önce veterinere uğradım ve bana antibiyotik vermişti. Antibiyotik işe yaramış gibiydi ama ilaç bitince dışkı eski haline geri döndü. Veterinere gittim, haftada iki kere kafesi temizliyorum, suyunu günlük değiştiriyorum ama durumda bir değişiklik yok. Elimdeki her kozu oynadım. Ne yapabilirim?

Dışkıları hiç sağlıklı görünmüyor sizden kağıy havlu ya da peçete üzerine güncel dışkı paylaşmanız istenecektir.Dışkılara ek kuşta gözlemlediğiniz farklı sorunlar var mı ?

Dışkıları hiç sağlıklı görünmüyor sizden kağıy havlu ya da peçete üzerine güncel dışkı paylaşmanız istenecektir.Dışkılara ek kuşta gözlemlediğiniz farklı sorunlar var mı ?
Yarın fotoğraf göndereceğim. Dışkı harici kuşta farklı bir sorun gözlemleyemedim. Dışkı sorunundan önceki haliyle pek bir fark yok. Olmadı kuşun kendi fotoğrafını da göndereyim yarına.

Gözlerde yaşarma,sulanma, burun akıntısı gibi durumlar mevcut mu?
Gözünde yaşarma yok fakat bazen hapşırdığı vakit burnundan etrafa sıvı (mukus sanırım) sıçratıyor. Bu durum her zaman gerçekleşmiyor. Bilmiyorum kuşun hal ve hareketleri normal. Ötüyor, konuşuyor, porsuyor... Klasik kuş davranışları. Sadece dışkı konusunda bir problem olduğunu görebildim şu vakte kadar. Anormal tek bir durum var söyleyebileceğim: O da 2020 Temmuzunda kuş ceyranda kaldığı için nefes problemi baş gösterdi. Veteriner desteği ile toparlandı. Günümüze kadar da bir sıkıntıyla karşılaşmadık. Neredeyse 3-4 haftadır süregelen dışkı sorunu var şu an sadece.

Geri