Karadeniz Pet

Muhabbet kusumun 2 ayağında problem var

Volkan1252

Yeni Üye
Kusumu 45 gunlukken aldim 2 gun sonra sag bacağını inciltti.12gun sonra iyilesti.İyilestikten 5 gun sonra ayni sağ bacağı tekrar burktu.Havaya kaldiriyor surekli parmaklarini haraket ettiriyor arada kullaniyor ama kaldiriyor havaya.Sonra dışkısı da yem cikmaya basladi.Hemen kus kumu aldim 2 gunde duzeldi.Simdide sol bacaginada birsey oldu.Sag bacagi saten surekli havada sol baciginin ustundede dik duramiyor.Hep yatma vaziyetinde duruyor.Veterinere git demeyin bizim burdakiler hicbirsey yapmiyor.Bana bi yol gosterin eriyip gidiyor kusum

Ekli dosyalar

• IMG_20180930_111257.jpg
    IMG_20180930_111257.jpg
    3.3 MB · Görüntüleme: 60
  • IMG_20180930_111250.jpg
    IMG_20180930_111250.jpg
    3.6 MB · Görüntüleme: 61
Kuşun ayağında kırık mı vardı acaba duruşı tuhaf. Kırıksa sarılması gerekiyor.

Sag bacagi iyilesip tekrar kullanmadigi bacagi sol bacagi ise dun oldu dik duramiyor ama elime alip krem surucem ayaklari cok haraketli zor krem suruyorum kirik olsa nasil oynatsin ole ama yuruyemiyor gagasiyla kendisni cekiyor.Tunekde duruyor ama sol bacagina guc vererek

Kafesin icindede durmak istemiyor o haliyle kafesin tellerine tirmaniyo kafayi yicemya

Mümkünse bu ara kafes dışına çıkmamasını sağlayın. Tünekleri kaldırın. Ayağını hareket ettirmesin zorlanmasın. Mama yapın içine kalamar kemiği parçaları ufalayın. Taze meyve sebzelerle vitamin ihtiyacını karşılayın. İyileşme sürecini hızlandırın.

Ayaklarini elleyince bagirmiyor ve baya inceledim kirmizilik yara sislik filan yok krem surcemde nereye surcem belli degil kompile suruyorum bende

2 gun sabah akşam baldir kismina bengay surduk sonuc cok guzel lakin sakatligin tekrarlamasi surekli kafami karistiriyor

Ekli dosyalar

• IMG_20181001_102454.jpg
    IMG_20181001_102454.jpg
    3.6 MB · Görüntüleme: 39
Sabah iyi kullaniyo az cok topallasada aksam yok kotu gagasiyla tutunup yuruyo ben anlamadim bu isten birsey kalamar kemigi mi almaliyim

Kalamar kemigi alali 2 gün oldu cok hosuna gitti.1 saate bir kemiriyor kıtır kıtır.Ama surekli uyuyor kabarık sekilde.Hic otmuyor ama kafesi açınca hemen elime gelip dışarı cikmak istiyor geri bile girmek istemiyor kafese o topal bacagiyla surekli tablonun yada saatin ustune konup orlarda uyuyor.Omzuma koyuyorum bi 15 dakka temizleniyor sonra gene tablonun ustune konup orada uyuyor napicagimi sasirdim iice

Yalnızlıktan ve stresten kuşlar ayaklarını kafalarının üstlerinden dolandırarak tellerde sallanırlar ve böylelikler ayaklarını kullanamaz hale gelirler bu yine iyi benim bir dişi kuşumun ayağını görsen felç inmiş gibiydi 1 haftaya toparladı. Büyük bir ihtimal hayvan streste ve üzgün yalnız olduğu içinde intihara kalkışabilir ve dediğim hareketi yapabilir istersen özel mesaj at benim kuşun fotoğraflarını atayım sana hatta benim şuan dişinin yanında erkek var ayırdığım an direkt ayağı dolayarak kırmaya çalışıyor manyak işte karakter meselesi kimisi tellere boynunu geçirir kimi böyle hareketler yapar. Yüzde 90 dediğim olay yanına bir kuş al birdaha bacağına felan birşey olmaz. ;)

Bunun sebebi ise kuşlar anne babadan erken ayrıldığından veya çok kuş olan bir ortamdan çıktıklarından kaynaklı oluyor onuda belirteyim unutmadan. Dediğimi yap direkt olarak çözüm ;)

Yalnızlıktan ve stresten kuşlar ayaklarını kafalarının üstlerinden dolandırarak tellerde sallanırlar ve böylelikler ayaklarını kullanamaz hale gelirler bu yine iyi benim bir dişi kuşumun ayağını görsen felç inmiş gibiydi 1 haftaya toparladı. Büyük bir ihtimal hayvan streste ve üzgün yalnız olduğu içinde intihara kalkışabilir ve dediğim hareketi yapabilir istersen özel mesaj at benim kuşun fotoğraflarını atayım sana hatta benim şuan dişinin yanında erkek var ayırdığım an direkt ayağı dolayarak kırmaya çalışıyor manyak işte karakter meselesi kimisi tellere boynunu geçirir kimi böyle hareketler yapar. Yüzde 90 dediğim olay yanına bir kuş al birdaha bacağına felan birşey olmaz. ;)
Ama yeni aldimdan beri bole oldu alali 20 gun oldu erkek kus bole hemen strese girermiki

İlk aldığında ortama alıştığı için direkt olarak zaten strese girerler sonraki süreçte eğer yeterince ilgi göremediyse kuş yerini benimseyememiş ve hala streste olabiliyor. Muhabbet kuşları hassas ve duygusal hayvanlar ve o daha bir yavru. Kuşunuza fazla vakit ayırıp onunla ilgilenirseniz sorun ortadan kalkar ama vaktiniz yok ise yanına bir tane yavru kuş daha alın ikisi ölene kadar takılırlar beraber. :)

Geri