Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun ayağındaki sorun ne?

emred07

Yeni Üye
Merhabalar, muhabbet kuşumun yaşı biraz büyük ve tek. Bu yüzden herhalde yastık pürçükleriyle çiftleşmeye çalışıyor. Tek Ayağıyla tutunduğunda bir ayağı dönüyor herhalde. Ayağında bir damar gibi bir şey belirginleşmiş. Bu yüzden ayağına tam basamıyor yan durup ve ayağına yan basıyor. Ayağını kullanabiliyor, tırnağını kesmek istediğimde ayağını sıkabiliyor. Ama ayağı ağrıyor ki bazen gagasını bir yere katıp ayağını kaldırarak sıkıyor. Uyurken de genelde gövdesi üzerine çöküp uyuyor. Hem ayağındaki damarı hemde uyurkenki fotoğrafını ekliyorum. Yardım bekliyorum Böyle bir şeyle karşılaşmış çözüm bulabilmiş arkadaşlardan.
boncuk.JPG
IMG-20170901-WA0000 (1).jpg

Bence bilgili bir petshopa ya da veterinere sor bu fotoğrafi gösterip bir de karnında şişlik var gibi geldi bana ikinci fotoğrafta

Ayağına Kas gevşetici krem sürün belli bir süre. Faydası olabilir. Kremi sürerken de hafif hafif masaj yapın ayağına.

Karnında şişlik gibi görünüyor doğrudur. Biz onu duruşundan kaynaklı diyorduk. Çünkü aldığımdan beri yaklaşık 1 senedir böyleydi.Sorduğumuz Petshoplar biz anlamayız diyor ve dediğiniz gibi kremle ovalayın demişlerdi. İyi bir Veteriner bakacam artık.

Bu arada resimlerden yaşı ve ırkı belli oluyormu? nedir acaba?

Tam olarak yaslarini anlayamıyorum ama bana 7-8 aylık gibi geldi ama bir yıldır sizdeymis o zaman 1.5 yaşında falan vardir

Geri