Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun ayakları yandı strese girdi acil yardım!!!

Gefekaa

Yeni Üye
Arkadaslar merhaba muhabbet kusum 4 gün önce sıcak corbaya atladı hemen soğuk suya tutup silerdin sürdüm 4 gündür de düzenli olarak sürüyorum ama hic susmayan hayvan asla konusmuyo ötmüyor bile ayaklarının fotoğrafını da ekliyorum rahatca yürüyor falan ama travma sonrası stres bozukluğuna girdi ayakları ve psikolojisi icin me yapabilirim lütfen yardımcı olun

Fotoğraf bırakıyorum
Hep söylüyorum yemek yenilen yerde kuslarinizi salmayin uzak tutun başka odaya alın. Çünkü onlar bilmez ve çok meraklı hayvanlardır. Fotoğraf yüklenmemiş ayrıca. Yemesinde icmesinde sikirnti var mı. Uçuyor mu vs.

Yemesinde içmesine sıkıntı yok ucmuyor ama yanmadan önce de ucmuyordu yaslı baya ama mutsuz 40 50 kelime bilen hic susmayan kuş ötmüyor bile

Bu sekilde

Ekli dosyalar

• IMG_20220501_124917-min.jpg
    IMG_20220501_124917-min.jpg
    622.2 KB · Görüntüleme: 78
  • IMG_20220501_124834-min.jpg
    IMG_20220501_124834-min.jpg
    690.7 KB · Görüntüleme: 64
Düzenli olarak silverdin sürüyorum yeşillik haşlanmış yumurta ballı kraker veriyorum yanımda tutuyorum ilgileniyorum sıvı almasını sağlıyorum

Teramisin de sürebilirsiniz. Ayrıca vitamin ve probiyotik takviyesi yapın. Toparlar kendini. Strese bağlı olarak uzgundur. Çünkü yara henüz geçmemiş.

Suyuna avisol a damlatıyorum yeterli olur mu probiyotik takviyesini nasıl yapabilirim

Suyuna avisol a damlatıyorum yeterli olur mu probiyotik takviyesini nasıl yapabilirim
Avisol un pek bı faydası yok. Size önerim vitamin için gerwit probiyotik için entrobac. Bu ikisini kullanın toparlar kendini.yalniz petshoplarda satilmiyor internetten temin etmeniz lazım. Ve ikisini aynı suluga kesinlikle koymayın.farkli günlerde uygulayın.

İnternetten sipariş verdim fakat gelene kadar da kuscudan da almak istedim avidiare verdi ve bugün ayakları bacakları kızarmış iyileşiyor mu acaba yeni deri geldiği için kızarmış olabilir mi

İnternetten sipariş verdim fakat gelene kadar da kuscudan da almak istedim avidiare verdi ve bugün ayakları bacakları kızarmış iyileşiyor mu acaba yeni deri geldiği için kızarmış olabilir mi
Evet bir arkadaşımın kuşu kaynar suya düşmüştü. İyileşmesi biraz zaman alıyor ama düzeliyor. İlginizi ve sevginizi eksik etmeyin.

Cok tesekkür ediyorum size gercekten Allah razı olsun ürünler gelince de yardımcı olursanız çok sevinirim

Dün avidiare basladığımdan beri dıskısı bu sekilde normal mi kesmeli miyim kaç gün kullanmalıyım hasta kuslar icin 5 7 gün diyor

.

Ekli dosyalar

• 16515077678517281825644291113-min.jpg
    16515077678517281825644291113-min.jpg
    778.6 KB · Görüntüleme: 67
Bu arada ballı kraker yazınızı şimdi okudum. Kesinlikle ballı kraker vermeyin. Bal dedikleri şey bildiğiniz kimyasal yapistirici. Kuşlara çok zararlı. Bilginize. Siz bence entrobac probiyotiginiz geldiğinde ona başlayın şimdi buna ara verin. Çünkü ustuste hepsi ağır gelebilir. Gerwit i yarim suluga 4-5 damla. Fazlası olmasın yoğun bir kıvamı var çünkü.ve en fazla 8 saat sulukta tutun. 8 saatin sonunda temiz suyla yenileyin.entrobac için ise yarım suluga mercimek tanesi kadar ekleyin. Ve farklı günlerde uygulayın. İkiside haftada bir. toparlayacak inşallah 🙏🏻

Simdi bayram olduğu icin gelmesi en az 1 hafta sürer su anda kargoya verilemiyor geldiği gibi baslarım şimdi kessem diğerlerini kullanmak için 1 hafta yeterli bir ara midir

Bugün böyle oldu ayakları :(

Ekli dosyalar

• IMG_20220502_211103-min.jpg
    IMG_20220502_211103-min.jpg
    743.4 KB · Görüntüleme: 48
Simdi bayram olduğu icin gelmesi en az 1 hafta sürer su anda kargoya verilemiyor geldiği gibi baslarım şimdi kessem diğerlerini kullanmak için 1 hafta yeterli bir ara midir
Evet evet yeterlidir. Zaten probiyotik ve vitamin ilaç olmadığı için bir sorun teşkil etmez. Ayrıca ayaklarının o kırmızı derisi soyulcak yeni deri gelecek. Siz bu süre zarfında ilaç sürmeye devam edin. Lakin ayaklarini temizleyip ilacı yememesi lazım gece kuşunuzu yatırmadan önce kremi sürün. ışıkları kapatın ki uyku moduna geçsin

Baska bir forumda sabunlu suyla yıkayın dedi baya tecrübeli birkaç kişi öyle yaptım su an dinleniyor gece yatmadan süreceğim sabah da nöbetçi eczaneden tremaycin alacağım yıkandıktan sonra böyle oldu malesef yanıktan ötürü kabarcıklar cıkmıs bayağı

Ekli dosyalar

• IMG_20220502_214920-min.jpg
    IMG_20220502_214920-min.jpg
    827.1 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG_20220502_220817-min.jpg
    IMG_20220502_220817-min.jpg
    601.4 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_20220502_215059-min.jpg
    IMG_20220502_215059-min.jpg
    793.7 KB · Görüntüleme: 50
Baska bir forumda sabunlu suyla yıkayın dedi baya tecrübeli birkaç kişi öyle yaptım su an dinleniyor gece yatmadan süreceğim sabah da nöbetçi eczaneden tremaycin alacağım yıkandıktan sonra böyle oldu malesef yanıktan ötürü kabarcıklar cıkmıs bayağı
Bizim bile bir yerimiz yandığında ne kadar acı cekiyoruz. Kıyamam küçücük can ı düşünemiyorum. Yıkayarak kuşu bence daha fazla strese sokmayın. Zaten yeterince stresli şuan. Siz gereken takviyeleri yapın kremini sürün. Düzelecektir.🙏🏻

Geri