Karadeniz Pet

Muhabbet kusumun bir aya yakin diskisi boyle?

Kivim benim

Meraklı Üye
herhangi bi halsizligi yok esinin diskisi gayet normal 1 aydir gecmedi vitaminini vs aksatmiyorum.
20191023_221440.jpg

Pankreas iltihabında olan dışkı bu. Suluğuna 3'te 1 oranında maden suyu karıştır biraz rahatlatır. Ama profesyonel bir kuş veterineri bakması lazım.
pankreas olsa 1 ayda kaybetmezmiydim hali falan cok iyi kilosu ayni anlamiyorum

pankreas olsa 1 ayda kaybetmezmiydim hali falan cok iyi kilosu ayni anlamiyorum

Hayır kısa vadede sorun olmuyor. 7-8 ay aynı sorunu yaşayanlar var. Dediğim gibi maden suyunu kullan faydası olur. Pankreas iltihabını zamanında baya araştırmıştım ama bilinen bir tedavisini bulamadım. O yüzden profesyonel bir veterinerin bakmasında fayda var. İnternette sarımsaklı suyunda iyi geldiği söyleniyor o kadar başka bilgi yok bununla ilgili.

Hayır kısa vadede sorun olmuyor. 7-8 ay aynı sorunu yaşayanlar var. Dediğim gibi maden suyunu kullan faydası olur. Pankreas iltihabını zamanında baya araştırmıştım ama bilinen bir tedavisini bulamadım. O yüzden profesyonel bir veterinerin bakmasında fayda var. İnternette sarımsaklı suyunda iyi geldiği söyleniyor o kadar başka bilgi yok bununla ilgili.
izmirde biliyormusunuz acaba veteriner

İzmirde meşhur özvet var ama pahalı oraya gidersen 1.000-1.500'ü gözden çıkar. Dışkı tahlili falan yapıyorlar. Ama yinede biraz araştır google'dan, başka veterinerler de vardı şuan hatırlamıyorum.
diski tahliliyle kesin ortaya cikar dimi

Geçmiş olsun kuş ne yedi?

Aşağıdaki linkide incele. Aynı sorunu olan kuşun maden suyundan sonra dışkıları düzelmiş.

Tam olarak hangi meyveleri veriyorsunuz

Aşağıdaki linkide incele. Aynı sorunu olan kuşun maden suyundan sonra dışkıları düzelmiş.

sodayi denicem bi zarari olmaz dimi
bir de 3 gram vermis pankreas da verirmi kilo

sodayi denicem bi zarari olmaz dimi
bir de 3 gram vermis pankreas da verirmi kilo
Maalesef benim kuşumda da benzer sorun oluştu bir kaç gün önce ciddiydi durumu soda kendine getirdi gözlemliyorum şuan aynı durum olursa İstanbul vet e götüreceğim bir kaç gün içinde olmuştu bizimki

pankreatit Bir hayvanı hafifletmek için, hayvana genellikle düzenli olarak beslenmeye karışması gereken bir enzim preparatı uygulanır. Bir toz şeklinde gelir ve günde üç kez verilmelidir. Toz, yem başlamadan önce 15 dakika kadar kuş tohumu ile karıştırılmalı ve 25 ° C'ye hafifçe ısıtılmalıdır.
Sadece birkaç gün sonra, kıvam ve renkteki pislikler normale dönmelidir. Pankreasın tekrar düzgün çalışıp çalışmadığını anlamak için, enzim preparatı ile besleme genellikle bir ila iki hafta sonra kesilir. Bu süre zarfında kolayca sindirilebilir gıdaya geçilmelidir. Bu, çok fazla protein, ancak daha az yağ ve nişasta anlamına gelir. Özellikle çok zayıflamış kuşlarla, veteriner hekime günde birkaç kez ekstra sıvı ve besinler içeren bir çözelti verecektir. Böylece, kuşun kendi iyileştirici süreçleri desteklenir.
Pankreatite bakteriyel bir enfeksiyondan da kaynaklanabileceğinden, veteriner hekim bir antibiyotik reçete edebilir. Genellikle anti-inflamatuar ilaçlar da alınmalıdır (anti-inflamatuar ilaçlar). Bunlar, örneğin, sadece bir anti-enflamatuar etkiye sahip olmayan, aynı zamanda ağrıyı hafifletmeye yardımcı olan ilaç Carprofen'i içerir. @umitFB

Bizim şuan dışkımız bu şekilde 5 günde veterinerin verdiği antibiyotiği kullandık 10 gün verdi aslında ama çok ağır gelebilir diye bir kaç gün vitamin probiyotik vereceğim sonra durumuna göre antibiyotiği vereceğim antibiyotiği bilmiyorum ama sindirim sisteminde bakteriyel enfeksiyon İçin verdiğini biliyorum ama sodadan sonra ani şekilde düzeldi bir kaç ay öncede aynısı olmuştu sanırım kronik :(

Ekli dosyalar

• 4C45B9D5-D26E-4748-952A-E162EBE9883C.jpeg
    4C45B9D5-D26E-4748-952A-E162EBE9883C.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 23
  • 2F0B2E92-41D8-4B5D-815D-332AAABA5D19.jpeg
    2F0B2E92-41D8-4B5D-815D-332AAABA5D19.jpeg
    2.2 MB · Görüntüleme: 22
Geri