Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun burnunun üzerinde mantar

Nanendye

Yeni Üye
Fotoğraflarda gördüğünüz üzere gagasının üzerinde ve gözünün çevresinde mantar oluşmuş sanırım. Yaklaşık 1 aydır falan gagasının üzerinde bir gariplik vardı ama pek mantar gibi değildi tüyü kalkmış gibiydi dikkat etmedim ve 3-4 gün önce mantar olduğunu anladım. Veterinere danıştım gliserin iode diye bir şey önerdi sipariş verdim hemen ama sonraki gün baktım burun deliklerini kapatmış neredeyse açtım orayı. Fotoğrafı çektikten sonra vazelin sürdüm ama mantarın tam her yerine sürdürtmedi ve biraz vazelin yedi. Sorun olur mu acaba ve kafasını tutamıyorum kulak çöpünü ısırıyor ve ne yapmalıyım?

IMG20200413104158
IMG-20200413-210957

Burun deliklerini derhal açın yoksa nefes alamaz. Gerekli ilacı zaten vet önermiştir bir an önce o ilaci temin edin.

IMG-20200414-153314
Hocam mantarı temizledim vazelin sürdüm şu an ilacı temin edemiyorum kargoya verilmemiş. Biraz sarı sarı kaldı mantar ama oradan tekrar yayılır mı acaba ilaç gelene kadar?

IMG-20200414-153314
Hocam mantarı temizledim vazelin sürdüm şu an ilacı temin edemiyorum kargoya verilmemiş. Biraz sarı sarı kaldı mantar ama oradan tekrar yayılır mı acaba ilaç gelene kadar?
Burun deliklerin içine vazelin sokmayın. Kulak çubuğu ile sürmeye çalışın. Daha önce destek almıştım instagramdan şanslı kuşlar var onlara bir sorun.

Geri