Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun cinsi ve konuşmaması.

Berkay Fidan

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar yaklasik 8 aydir benimle kalan 1 yas civarinda olan albino bir kusum var. Gozleri kipkirmizi parlamiyor ama isiga tutunca biraz kirmizilasiyor. Ben kusumu bu zamana kadar hep erkek bildim kucukkende atmistim bu foruma 7 ay kadar once simdi ceresinin rengi biraz mavimsilesti kucukkende pembemsi bir renkti. Acaba kusumun tam olarak cinsi nedir? Ve ben son ayda yaklasik 2 haftadir konusma egitimi yapiyoruz babacik kelimesi uzerine dinliyor ama konusmuyor bazen deniyormus gibi otuyor. Onun disinda isirma olaylari azdir benden kasimasini istediginde kasimazsam biraz didikler elimi o kadar. Sorum su olacak kusumun cinsiyeti tam olarak nedir ve konusmasini nasil destekleyebilirim? gun icinde evde yanliz kalabiliyor ama gunde en az 5 saat onun bulundugu odada durup onunla ilgileniyorum. Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler.

Baska resim gerekirse yollayabilirim

Ekli dosyalar

• P_20180218_213954.jpg
    P_20180218_213954.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 14
bunu nereden anladiniz acaba albinolarda sistem biraz farkli oluyor diye biliyorum bizim kusunda burada biraz daha beyaz cikmasina ragmen ceresine mavilikler vardir burun delikleri ve etrafi beyazdir. Tesekkurler cevap icin

Ekli dosyalar

• P_20170629_130036.jpg
    P_20170629_130036.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 7
bunu nereden anladiniz acaba albinolarda sistem biraz farkli oluyor diye biliyorum bizim kusunda burada biraz daha beyaz cikmasina ragmen ceresine mavilikler vardir burun delikleri ve etrafi beyazdir. Tesekkurler cevap icin

Dişi kuşlarda cere kenarlarında hafif açık mavi ton olabilir. ama cere rengi genelde beyazdır.
Sizin kuşunuzda dişi bir kuş.

Dişi kuşlarda cere kenarlarında hafif açık mavi ton olabilir. ama cere rengi genelde beyazdır.
Sizin kuşunuzda dişi bir kuş.
Teşekkür ederim cevabiniz icin yani albino oldugu icin cinsiyet belirlemesi farkli oluyormus normal kuslardaki gibi degil diye hep ikilemde kalmisimdir. Ama kusumun daha once hic ceresi kahverengi olmadi bu fasillara ne zaman geceriz bir yorumunuz varmidir acaba

Teşekkür ederim cevabiniz icin yani albino oldugu icin cinsiyet belirlemesi farkli oluyormus normal kuslardaki gibi degil diye hep ikilemde kalmisimdir. Ama kusumun daha once hic ceresi kahverengi olmadi bu fasillara ne zaman geceriz bir yorumunuz varmidir acaba

Kuşlar kızıştıkça yani çiftleşme istekleri arttıkça cere renkleri değişir. kuştan kuşa bu süre farkeder. tabiki yaş ve beslenme ile ilgili de bir olaydır. kuşunuza düzenli vitamin ve haftada 2 gün mama takviyesi yaparak kızışmasını yani ceresinin kahve rengine dönmesini hızlandırmış olursunuz. kızışmayı hızlandırıcı bir başka ve en doğal yöntem yanında anlaştığı bir erkek kuşun olmasıdır. belli bir ayı geçmiş yetişkin kuşlar yanında anlaştığı karşı cinsi varsa hızlıca kızışırlar.

Kuşlar kızıştıkça yani çiftleşme istekleri arttıkça cere renkleri değişir. kuştan kuşa bu süre farkeder. tabiki yaş ve beslenme ile ilgili de bir olaydır. kuşunuza düzenli vitamin ve haftada 2 gün mama takviyesi yaparak kızışmasını yani ceresinin kahve rengine dönmesini hızlandırmış olursunuz. kızışmayı hızlandırıcı bir başka ve en doğal yöntem yanında anlaştığı bir erkek kuşun olmasıdır. belli bir ayı geçmiş yetişkin kuşlar yanında anlaştığı karşı cinsi varsa hızlıca kızışırlar.
valla hocam su 5-6 ay icin kizismasi guzel olmaz benim adima 6 ay sonea yaklasik sehir degistirme durumum olabilir o zaman arkadasimin erkek kusuyla ayni evde yasayacaklar ortalama 2-3 ay kucuk oda benim kustan. Yani 5-6 ay daha tek duracak gibi gorunuyor. Disi olduguna sasirdim disiler cok isirir falan diyorlar ama bizimki aliskin baya maşallah. Yani su an icin durmasi daha iyi kizismadan :D

Birde mumkunse eger bu kusada cinsiyet yorumu yapabilirmisiniz disi gibo gorunuyor ama bilginize sunayim bunuda

Ekli dosyalar

• IMG-20180224-WA0015.jpg
    IMG-20180224-WA0015.jpg
    158.5 KB · Görüntüleme: 9
Geri