Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun dışkısı yeşil leke bırakıyor

Chosenstr

Yeni Üye
Muhabbet kuşum son birkaç gündür bu şekilde dışkılamakta. Hal ve hareketlerinde hiçbir sıkıntı yok, yaramaz ve zıppır zıppır oynuyor :) Bu bir hastalık belirtisi olabilir mi ? Merak ettiğimden soruyorum. İnternette birkaç sitede araştırdığımda bu şekilde dışkılar için ''muhabbet kuşu dışkı ile az da olsa idrarını aynı anda bırakır leke bu yüzdendir bir sıkıntı yok'' diye yorumlar gördüm. Sizlerinde görüşünü almak istiyorum. Hasta ise tedavisine başlayayım, değilse de boş boşuna hayvana ilaç kullandırmak istemiyorum. Teşekkürler şimdiden.

Ekli dosyalar

• adasfax.jpg
    adasfax.jpg
    197.6 KB · Görüntüleme: 50
  • asddadex.jpg
    asddadex.jpg
    195.9 KB · Görüntüleme: 48
  • asdfasfadex.jpg
    asdfasfadex.jpg
    225.8 KB · Görüntüleme: 49
Ek olarak belirtmek istedim. Dışkının şekli düzgün sadece leke bırakıyor. Dışarıya saldığım zaman takip ediyorum ishal gibi değil yani şekli gayet düzgün.

Muhabbet kuşum son birkaç gündür bu şekilde dışkılamakta. Hal ve hareketlerinde hiçbir sıkıntı yok, yaramaz ve zıppır zıppır oynuyor :) Bu bir hastalık belirtisi olabilir mi ? Merak ettiğimden soruyorum. İnternette birkaç sitede araştırdığımda bu şekilde dışkılar için ''muhabbet kuşu dışkı ile az da olsa idrarını aynı anda bırakır leke bu yüzdendir bir sıkıntı yok'' diye yorumlar gördüm. Sizlerinde görüşünü almak istiyorum. Hasta ise tedavisine başlayayım, değilse de boş boşuna hayvana ilaç kullandırmak istemiyorum. Teşekkürler şimdiden.
Benimde kuşumda şuan aynı durum söz konusu ben de nedenini merak ediyorum açıkçası :)

Hemen yeşil leke oluşmuyorsa galiba sıkıntı yok

Geri