Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun gagası kanıyor ne yapmam lazım

Aslihan860

Yeni Üye
ikinci seferdir gagası kanıyor önce sanki alt tarafından kanamıştı şimdi gagasının üst kısmı kanıyor dövüşme yada yaralanma olmadı ne yapmam gerekli

muh

Sürtünme çarpma vs olabilir kafes tellerini kontrol edin açık sivri kısımlar olabilir.
Baktım heryerine sadece kapıların yaylarinin ucu açık ama üç seneden fazladır aynı kafeste daha yeni bole bisey oldu birde tüyleri çok dökülüyor çokda zayıf çünkü yaklaşık altı yedi aydır sürekli yumurtladı kafesi ayırdim gene yumurtladı bir aydır filan çok şükür yumurtlamıyor

Baktım heryerine sadece kapıların yaylarinin ucu açık ama üç seneden fazladır aynı kafeste daha yeni bole bisey oldu birde tüyleri çok dökülüyor çokda zayıf çünkü yaklaşık altı yedi aydır sürekli yumurtladı kafesi ayırdim gene yumurtladı bir aydır filan çok şükür yumurtlamıyor

Gaga kısmının net fotoğraf çeker misiniz?Cere etrafı ve gaga etrafı tüyleri dökülmüş gibi duruyor mantar olabilir. Net fotoğraf atın bakalım.

Çok teşekkürler sokağa çıkma yasağı hafta sonu geçsin hemen alıp baslayayim inşallah duzelir

Birşey daha soracağım mantax diye mantar giderici ilaç varmış kuşlar için kullanmam faydalı olurmu

Birşey daha soracağım mantax diye mantar giderici ilaç varmış kuşlar için kullanmam faydalı olurmu
Evde vazelin varsa onu sürün vazelin de mantar da kullanılıyor ve etkili. Tabii eczaneye gitme imkanınız varsa trosyd krem alın.

Siz bilirsiniz ben sadece tavsiyede bulunabilirim mantar bulaşıcıdır diğer kuşa bulaşabilir.
Teşekkür ederim bir daha denerim yarın ayırmayı ne kadar zamanda düzelir acaba kaç gün daha sürmem lazım birde vitamin filan beslemem gereklimi

Teşekkür ederim bir daha denerim yarın ayırmayı ne kadar zamanda düzelir acaba kaç gün daha sürmem lazım birde vitamin filan beslemem gereklimi

Yeni başlayan mantarlar genelde tedavi ile 10 gün içerisinde bitiyor fakat sizde durum ilerlemiş, düzelene kadar devam etmeniz lazım kuş yeni tüylerini çıkardığında düzelmeye başladığını anlayabilirsiniz.

Haftada 1 vitamin takviyesi yapabilirsiniz.

Geri