Karadeniz Pet

Muhabbet kusumun gagasinin etrafi boyle oldu.

Can Maviisik

Yeni Üye
20211018_175225(0).jpg
ne yapmaliyim duzelmesi icin.

Bu kadar ilerlemiş mantar vakalarında profesyonel destek almalısınız. Geç olmadan veterinere götürün tedavi uzun sürecektir. Ayrıca bu kadar fazla dış mantar, iç organlara da bulaşmış olması yüksek ihtimaller dahilinde. İç mantar tedavisi görmesi gerekebilir.

Bu kadar ilerlemiş mantar vakalarında profesyonel destek almalısınız. Geç olmadan veterinere götürün tedavi uzun sürecektir. Ayrıca bu kadar fazla dış mantar, iç organlara da bulaşmış olması yüksek ihtimaller dahilinde. İç mantar tedavisi görmesi gerekebilir.
Mantar var ama hic mantar belirtileri yok must ayrica 3 4 aydin bu sekilde kusun gagasi.

Hastalık var gözünüzle görüyorsunuz daha ne gibi bir belirti görmeyi bekliyorsunuz?? İlk farkedildiği anda tedaviye başlanması gerekirdi. 3-4 ayda tabiki ilerler yazık o da bir can daha fazla geç olmadan bir veterinere götürün.

Mantar var ama hic mantar belirtileri yok must ayrica 3 4 aydin bu sekilde kusun gagasi.
Mantar belirtisi yok demeniz oldukça şaşırtıcı, zira mantardan başka bir şey görünmüyor, fotoğrafı görünce içim sızladı. Çok ilerlemiş dolayısıyla normal kremler işe yarar mı bilemem ama @hayvanseverr hocam profesyonel destek dediyse demekki o şekilde geçer ancak. Acilen veterinere götürün, inşallah iç organlarına bulaşmamıştır.

Mantar belirtisi yok demeniz oldukça şaşırtıcı, zira mantardan başka bir şey görünmüyor, fotoğrafı görünce içim sızladı. Çok ilerlemiş dolayısıyla normal kremler işe yarar mı bilemem ama @hayvanseverr hocam profesyonel destek dediyse demekki o şekilde geçer ancak. Acilen veterinere götürün, inşallah iç organlarına bulaşmamıştır.
Oyle demek istemedim,yani biz bu kusu 4 ay once sokaktan bulduk 2 gece sokakta kalmis.O zamanda bu sekildeydi bayagi kotuydu.Veterinerlerle konustugumuzda 85£ dediler ingilterede yasiyoruz ve babam bu kadar para veremem diyor.O yuzden acaba ucuz bi sekilde cozebilirmiyiz diye buraya koymustum.

Oyle demek istemedim,yani biz bu kusu 4 ay once sokaktan bulduk 2 gece sokakta kalmis.O zamanda bu sekildeydi bayagi kotuydu.Veterinerlerle konustugumuzda 85£ dediler ingilterede yasiyoruz ve babam bu kadar para veremem diyor.O yuzden acaba ucuz bi sekilde cozebilirmiyiz diye buraya koymustum.
Mantarlı bölgenin cerrahi işlemle canlı ve sağlıklı dokuya kadar kazınması gerekiyor. Daha sonra canlı doku iyilessin diye krem tedavisi uygulanacaktır. Bu süreç uzun ve kontrollü ilerlemesi gerekir yoksa bir parça bile kalan mantarlı bölge tekrardan ilerleyecektir. Kisacası bu tedavinin evde kremlerle yapılması imkansız. Ayrıca tüm gaga çevresini sarmış, ağız içinde ve iç organlara mantarın yayılmış olma olasılığı çok yüksek mutlaka bunlarında testlerinin yapılması gerekir. Hiç durumum yok diyorsanız oksijenli suyla sabah-akşam silip trosyd kremi kulak çöpüyle derisine yakın yerden uygulamayı deneyin fakat kesin faydası olur iyi gelir demiyorum hiç imkan olmadığı için belki yavrucağa bir çare olursa diye diyorum. Sizin uygulama sürecinizde uzun sürecek. Inşallah katmanlaşmış doku düşer. Kremi yutmasina izin vermeyin. Kafes hijyenine çok dikkat edin ve sık temizlik yapın. Yemesine, içmesine özen gösterin meyve yiyorsa çok sınırlı tutun beslenmesinde. İç mantar konusunu araştırın belirtiler varsa onun içinde tedavi uygulamanız gerekebilir. Benim bildiklerim bunlar bilgili başka üyelerde yardımcı olacaktır. Konuyu güncellersiniz.

Anladım normalde teramisin krem ya da trosdy mantar kremi sürülüyor fakat görüldüğü üzere çok ilerlemiş faydası olur mu bilemem. Ayrıca İngilterede bunlar var mı, bunlara denk bir şey var mı onu da bilmiyorum.

Durum vahim fakat iyileştirmek için profesyonel olmaya gerek yok. Öncelikle kuşun ayaklarına kadar indimi mantar ? Atlamadan bunları uygulayın. Eğer ayaklarda mantar varsa tırnaklarını kesin. Sadece ayaklara mantar kremi sürün gagaya sürmeyin. Şimdi gaga içinse her gün günde 2 defa kulak çubuğuyla oksijenli suyla temizleyin uygulama yaparken çok hafif güç uygulayın mantarların koptuğunu göreceksiniz. bunu gaga etrafında ki tüm mantarları yok edene kadar yapın. artık mantar kalmadığı zaman kremi günde 1 defa gagaya sürün ortalama 3 hafta da tertemiz olur. Söylediğim işlemleri sektirmeden özenle yaparsanız sonuç alırsınız.

Geçmiş olsun..

Ayaklarinda gozukmuyor.Yorumun icin tesekkurler uyku uyuyamiyordum.Dediklerinizi yapicam peki a vitamins fln vermelimiyim internrttr oyle yaziyordu

Durum vahim fakat iyileştirmek için profesyonel olmaya gerek yok. Öncelikle kuşun ayaklarına kadar indimi mantar ? Atlamadan bunları uygulayın. Eğer ayaklarda mantar varsa tırnaklarını kesin. Sadece ayaklara mantar kremi sürün gagaya sürmeyin. Şimdi gaga içinse her gün günde 2 defa kulak çubuğuyla oksijenli suyla temizleyin uygulama yaparken çok hafif güç uygulayın mantarların koptuğunu göreceksiniz. bunu gaga etrafında ki tüm mantarları yok edene kadar yapın. artık mantar kalmadığı zaman kremi günde 1 defa gagaya sürün ortalama 3 hafta da tertemiz olur. Söylediğim işlemleri sektirmeden özenle yaparsanız sonuç alırsınız.

Geçmiş olsun..
Birde ic mantarlanma falun olmus olabilirmi yukarida biri oyle yazmistida

Siz şu an dediğimin dışında bişi yapmayın..

Geçmiş olsun..

Bende Ahmet hocanın yazdıklarına ek yapayım. Mantar kremi alırken Eczaneye danışın. En kaliteli mantar kremini isteyin. Hatta yukarıdaki resmi Eczacıya gösterin.

Bende Ahmet hocanın yazdıklarına ek yapayım. Mantar kremi alırken Eczaneye danışın. En kaliteli mantar kremini isteyin. Hatta yukarıdaki resmi Eczacıya gösterin.

Ingilterede yadasidigim icin burdaki sistem cok farkli.recetesiz ilac vermiyorlar.yinede bi sorucam ama internetten almam getekicek muhtemelen varsa ilacin ismi yazarsaniz sevinirim

Ingilterede yadasidigim icin burdaki sistem cok farkli.recetesiz ilac vermiyorlar.yinede bi sorucam ama internetten almam getekicek muhtemelen varsa ilacin ismi yazarsaniz sevinirim
Evet sistemin farklı olduğu doğrudur. Fakat siz internet üzerinden sipariş vererek ilacı getirene kadar, kuşu kaybetme olasılığınız çok yüksek. Siz en hızlı şekilde Ahmet hocanın tedavi önerisini uygulayın.

Evet sistemin farklı olduğu doğrudur. Fakat siz internet üzerinden sipariş vererek ilacı getirene kadar, kuşu kaybetme olasılığınız çok yüksek. Siz en hızlı şekilde Ahmet hocanın tedavi önerisini uygulayın.
Hocam kuş 2 gün dışarda kalmış, üstüne bu halde 3-4 aydır yaşıyor, benim kuşum olsa çoktan ölmüştü bu narinlikle. Bu kuş maşallah belliki güçlü bir kuş. Tabi Allah bilir ama bence ilacı temin edene kadar bir şey olmaz, kaybetme olasılığı var ama yüksek demeyelim bence yinede :)

Geri