Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun gözündeki büyüme gagasına doğru ilerliyor.

KubraS

Yeni Üye
Merhaba, kuşumun aylar önce başlayan bir göz rahatsızlığı var. Gözünde sulanma kızarıklık olarak başladı ve sonrasına gözünün çevresi büyüdü. Veterinere götürdük gözünü çok fazla Kaşıdığı için İritasyon olduğu Bu sebepten de gözündeki bu dokunun büyüdünü söyledi. Antibiyotik ve birkaç vitamin vermişti. Ancak maalesef tam olarak geçirmedi. Şimdi bu aynı büyümenin Gagasında da olduğunu fark ettik. Hasta gözünün tarafındaki gagasının yan kısmı kabarmış bir durumda. Ne yapsak çözüm bulamadık yardımcı olabilir misiniz?

Çok geçmiş olsun. Resim ekleyebilir misiniz?
Görmeden yazıyorum. Gagasına teramicin krem sürebilirsin.
Kafes temizliğine dikkat edin. Ayağıyla kakasına basıp, ayağını gözüne sürebiliyor. Böylece gözüne mikrop bulaşıyor.

Çok geçmiş olsun. Resim ekleyebilir misiniz?
Görmeden yazıyorum. Gagasına teramicin krem sürebilirsin.
Kafes temizliğine dikkat edin. Ayağıyla kakasına basıp, ayağını gözüne sürebiliyor. Böylece gözüne mikrop bulaşıyor.
Çok teşekkür ederim. Görselleri ekliyorum
WhatsApp Image 2022-07-29 at 9.34.27 PM-min.jpeg
WhatsApp Image 2022-07-29 at 9.33.34 PM-min.jpeg

Enfeksiyon çok ilerlemiş. Söylediklerimin umarım faydası olur. Siz gentagut göz damlası alın. Sabah birer damla kuşun gözüne damlatın. Akşamları da terramycin göz merhemi. Göz çevresi komple boyunca kulak çubuğu yardımıyla iyice yedirerek sürün ve ışıkları kapatın herhangi bir TV sesi yada başka bir ses olmasın ki uyku moduna geçsin. Kafes teline surtmemesi için yada merhemi yememesi için. Bu söylediklerimi 7 gün boyunca uygulayın. Ayrıca takviye olarak kuşun bağışıklığı için multivitamin gervit ve probiyotik entrobac temin edin. Bunları da haftada bir farklı günlerde uygulayın.

Meydanpark veteriner kliniğine götürme imkanınız varsa eder kuşlarla iyi ilgileniyorlar

İstanbul veteriner kliniğine ya da

Merhaba, çözüm bulabildiniz mi? Benim kuşumun bu karar ilerlemedi sadece kırmızı şişlik var. Terramiycn ve gentagut damla kullandım ama işe yaramadı. Uzun vadede göze zarar verir yazmışlar benim ikisininde ikinci kutusunu kullanıyorum. Gözüne zarar vermesinden korkuyorum. Başka bir yolu var mı acaba?

Geri