Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Gözünün Etrafındaki Sorun İçin Teşhis Koyabilir Misiniz?

kirmizibaret

Yeni Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşumun göz kenarlarında bişeyler var. Mantar mı değil mi bilmiyorum. Fotoğraflardan bakıp ne olduğu ve nasıl tedavi edilebileceği konusunda yardımcı olabilir misiniz?

39326
39327
39328

Islak pamuklu çubukla göz çevresini siler misiniz? Yine de çıkmıyor mu?

Islak pamuklu çubukla göz çevresini siler misiniz? Yine de çıkmıyor mu?

Öncelikle kuşum çok enerjik ve tuttuğumda sabit durmuyor. Kendileri de evde kuş bakan misafir gelirse görünce şaşırıyor hatta bunda nasıl bu kadar enerji var uçuyor uçuyor yorulmuyor diye.

Gözünde bu uzun yıllardır var. Ancak küçüktü, bir kaç gündür büyüdü. Hatta şöyle söyleyeyim kafasında yeni tüy çıkarttı bir sürü o zaman büyüdü. Daha önce gagasının yan taraflarında çıkıntılar vardı. Oksijenli su troysd uyguluyordum o zaman gözünün üstüne de sürüyordum ama çok hareketli olduğu için sürmek çok zor. Bi kere gözüne geldi oksijenli su yanlışlıkla ve kör olacak diye korktum içim parçalandı. Zaten küçülmüştü bayağı bıraktım. Zamanla geri büyüdü işte eski halini aldı. Şimdi tüy çıkarırken coştular iyice, mantar olabileceğini düşünüyorum ama emin de olamıyorum. Çünkü bi keresinde kuşçuda satılan mantar kreminden uyguladım ve hiç bir sonuç alamadım.

Mantar ise troysd kullanılmalı. Veterinere gittiniz mi? Bir müddet terramycn kremini deneyin küçülüp küçülmeme durumunu yazarsanız ona göre başka seçenekler düşünelim.

Mantar ise troysd kullanılmalı. Veterinere gittiniz mi? Bir müddet terramycn kremini deneyin küçülüp küçülmeme durumunu yazarsanız ona göre başka seçenekler düşünelim.

troysd kullandık. Gelinen nokta bu. Kullanmaya devam etmeli miyim?
39488
39487

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-07-16 at 16.56.27.jpeg
    WhatsApp Image 2019-07-16 at 16.56.27.jpeg
    128.1 KB · Görüntüleme: 19
Geri