Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Kanatları ve Ayakları Seyiriyor

• Konbuyu başlatan sin goat
  • Başlangıç tarihi
S

sin goat

Guest
Arkadaşlar merhaba, Kuşumun ayakları ve kanatları seyiriyor. Pat Pat atıyor. Aynı zamanda ishal. Gece bir ara böyle köpürdü(ses olarak), kusçak gibi oldu. Sabah uyandığımda seyirmleri gördüm. Aşağıya video'yu ekliyorum.

Muhabbet Kuşu Kanat ve Ayak Seyirmesi - YouTube

49. saniyede daha belirgin yapıyor.

Veteriner tatildeymiş. Yerine bakan hekimde cumartesi günü çalışmıyormuş.

Vitaminli su içirdim biraz. Diğer erkek kuşumu ayırdım. Daha önce 3 tane kuşum öldü.Buna çok bağlandım, ölürse çok üzülürüm.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Edit: Kuşum 2 yaş civarı.

Allah şifa versin Çok güzel bi kuş Maşallah. İnşallah ölmez. Hastalığı bilen arkadaşlarım cevap yazacaklardır.

Teşekkür Ederim. Dediğin gibi inşallah ölmez.

Geçmiş olsun kanadının ve ayağının seyirmesi başka bir hastalık belirtisi olabilir veteriner bakıp teşhisini koyup ona göre birşey söyler ishale gelince Avidiare Bağırsak Antibakteriyeli vermelisin birde mümkün olduğunca kafesin yemlikleri suluk tünek ve kafes altı temiz olsun.

Teşekkürler. Çok çabuk kirletiyor tüneklerini vs. Ama daha dikkatli olurum.

Veterinere götürdüm, orda bu hareketlerini hiç yapmadı. Strese girdi heralde. Doktor hanım elinde muayene etti,Kanatlarına , ayaklarına baktı. Herhangi bir travma varmı diye, yok. Çok sağlıklı gözüküyor dedi. Vitamin verdi. Suyuna koydum şimdi.

Eve geldik hemen tekrar yapmaya başladı.

Maşallah çok tatlı bi kuş..
Ama kanat seyirmesi kuşların normal bi hareketi değil mi ki?
Tamam ayak seğirmesi farklıdır ama benim kuşum da uyuyacağı zaman kanatlarını böyle yapıyor..
İnşallah bişey olmaz.
İshale karşı haşlanmış patates iyiymiş hemen keser diye duydum..
Çok geçmiş olsun..

Çok teşekkür ederim. Valla daha önce yapmıyordu. Motor hareketlerinden ziyade tik gibi. Çok sık yapıyor ve şiddeti değişiyor. Sabah tünekte duramıycak duruma gelmiş zavallım yere kafesin köşesine gitmiş. Elimde omuzunda tik şiddetini daha iyi anlıyorum. Sarsılıyor resmen kuş.

İshal hafiften geçti gibi, daha katı gibi dışkı yapmaya başladı ama çok koyu yeşil. Biryerde siyah dışkının iç kanama gibi birşeye delalet olduğunu okumuştum, oyüzden çok endişeleniyorum.

Haşlanmış patateste vericem.

Benim anlamadığım bu veterinerlerin muhabbet kuşları hakkında çok deneyimi ve bilgisi yok sanırım. Hangi hastalıktan götürsem vitamin verip, Kuşlara oksijen veriyorlar.

Konu sahibi dışında 3 yorum var biride çıkıp aynanın sakıncalı olduğunu ve çıkarılması gerektiğini söylememiş, ilginç.

Aynayı ben çıkarıyorum evdekiler tekrar takıyor. Zaten hayvanın aynayla işi yok.

Çok sık yapmaya başladı, çok şiddetli atıyor kanatları. Yokmu daha önce yaşamış/duymuş/okumuş olan bu hastalığı. İnternette benzerine rastlamadım.

Hayvanın sürekli kanatları atıp sarsıldığı için uyuyamıyorda.

Cok emin olmamakla beraber kusu strese sokacak etmenlere birkez daha gozden gecirin derim

Geçmiş olsun.Hayvanın aynayla işi yok demek yanlış olur.Kafesteki ayna stresin en büyük belasıdır.
Öncelikle aynayı çıkarın.Hayvan strese girmiş ve doğal haliyle istem dışı hareketler yapıyor.
Evde biraz kuşu eşiyle birlikte salın.İshal için arkadaşlar gerekli şeyleri söylemişler.
Elma sirkesini suya damlatırsanız iç parazitleri ve ishali engelleyecektir.
Yem yemesinde problem yoktur inşallah.mama takviyesi yapın.Biraz ilgiyle eski sağlığına kavuşacaktır
Tekrardan geçmiş olsun.

Geri