Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun kusmasını durduramıyorum.

Salihaaaa

Yeni Üye
1 bucuk yasında erkek muhabbet kuşum var son aylarda sürekli oyuncaklarına kusup geri yiyordu eş istediğini düşündük ve 2 gün önce onu da götürerek eş seçtirdik yarım saat sonra öptügü eşi aldık ancak eve gelince ondan kaçtı sanki kafeste o yokmus gibi davrandi disi kus buna yaklaşıyor ama bu kaçıyor surekli ve kusup yemeye devam ediyor. Dışarıya cok alışık bi kus sabah kapısını açıyorduk gece yatana kadar disardaydi hep simdi çıkarmıyorum alissinlar diye ama kusmasi cok artti.Ne yapacagimi sasirdim yardim ederseniz fikir verirseniz cok mutlu olurum

Kuşunuzun dışkı görselini kusarken yaptığı hareketleri bizlere gösterir misiniz ? Kusma değer ki kur sebepliyle endişe fazlasıyla endişe edilecek bir durum değil ama hatalık durumu söz konusuysa incelemek gerekir.

kusmuğunda koku var mı? kuşunuz halsiz mi? kusarken videosunu çekip youtube'a ekleyip bize linkini atın

Halsiz değil, çok neşeli her zaman mutlu bir kuş. Kusarken ayağını agzina sokuyor gibi yapıyor video ekleyecegim kusmasını ve dışkısını. Sadece kafesteyken kusuyor tüneğine ve oyuncaklarına

Kusmadan önce konuşuyor veya ötüyor mu ? bana kur sebepli değil gibi geldi.
Dışarda oynarken aniden içeri giriyor kusmaya başlıyor bu şekilde sonra tekrar dışarı çıkıp oynamaya devam ediyor. Yok ötmüyor veya konuşmuyor ama oyuncağıyla oynarken öpüyor konuşuyor sonra kusmaya başlıyor

Dışarda oynarken aniden içeri giriyor kusmaya başlıyor bu şekilde sonra tekrar dışarı çıkıp oynamaya devam ediyor. Yok ötmüyor veya konuşmuyor ama oyuncağıyla oynarken öpüyor konuşuyor sonra kusmaya başlıyor
Dışkıları nasıl ?
Birde kusmasını yemesine izin vermeyin.

Sürekli değişiyor dışkısı, bi ishal gibi yapıyor sonra normale dönüyor. Gecen gün kusmuş ama yememiş dışkısı kahverengi ve kahverengi suluydu halsizlesti agzindan vitamin verdim biraz uyudu aksama tekrar normale döndü simdi cok hareketli neşeli ama kusmasina engel olamiyorum yemesine de olamiyorum cunku yedirmedigimde sürekli durmadan kusmaya basliyor icerdeyken engel olunca veya kafesini aliyorum kusmasin diye baska yerlere kusup yiyor biz görmeden

Sürekli değişiyor dışkısı, bi ishal gibi yapıyor sonra normale dönüyor. Gecen gün kusmuş ama yememiş dışkısı kahverengi ve kahverengi suluydu halsizlesti agzindan vitamin verdim biraz uyudu aksama tekrar normale döndü simdi cok hareketli neşeli ama kusmasina engel olamiyorum yemesine de olamiyorum cunku yedirmedigimde sürekli durmadan kusmaya basliyor icerdeyken engel olunca veya kafesini aliyorum kusmasin diye baska yerlere kusup yiyor biz görmeden
Yaşadığım yerde kuştan anlayan veteriner de yok. Ne yapacagimi bilemiyorum. Eş istediği icin yapıyor diye düşünmüştüm ama aldığımız eşten kaçıyor yine kusup yiyor

Yaşadığım yerde kuştan anlayan veteriner de yok. Ne yapacagimi bilemiyorum. Eş istediği icin yapıyor diye düşünmüştüm ama aldığımız eşten kaçıyor yine kusup yiyor
Nerde yaşadığınızı belirtirseniz sizlere en yakın tecrübeli kliniği bulalım. Dışkı görsellerini de paylaşın.

Ekli dosyalar

• 20210210_140805.jpg
    20210210_140805.jpg
    743.3 KB · Görüntüleme: 27
Samsun'un Vezirköprü ilçesinde yaşıyorum. Kendi aracım yok dolmuşlada 1 bucuk saat sürüyor merkez o yüzden kuşu merkeze götüremiyorum. İlcede de kuştan anlayan veteriner yok genelde büyükbaş hayvanlarla ilgileniyorlar

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde yaşıyorum. Kendi aracım yok dolmuşlada 1 bucuk saat sürüyor merkez o yüzden kuşu merkeze götüremiyorum. İlcede de kuştan anlayan veteriner yok genelde büyükbaş hayvanlarla ilgileniyorlar
Daha fazla dışkı örneği atın, bu süreçte kuşlar ayrı dursun. Kullandığınız yemin markasını atın. Size en yakın bu işlerden anlayan veteriner kliğini maalesef ki İstanbul'da :(

@Recai senin görüşün nedir ?

Daha fazla dışkı örneği atın, bu süreçte kuşlar ayrı dursun. Kullandığınız yemin markasını atın. Size en yakın bu işlerden anlayan veteriner kliğini maalesef ki İstanbul'da :(

@Recai senin görüşün nedir ?

Ekli dosyalar

• 20210210_141555.jpg
    20210210_141555.jpg
    664.3 KB · Görüntüleme: 26
Kafesini düzenli olarak 2 günde bir temizlememe ragmen kustugu icin bu hale geliyor. Kustuklari ve dışkısı bu şekilde. Normalde yiyor ama cok kustugu zaman bu sekilde yere düşüyor.

Yemi aktardan dolu çuvaldan veriyor markasi hakkında bilgim yok maalesef

Kafesini düzenli olarak 2 günde bir temizlememe ragmen kustugu icin bu hale geliyor. Kustuklari ve dışkısı bu şekilde. Normalde yiyor ama cok kustugu zaman bu sekilde yere düşüyor.
Şimdi şöyle yapalım yem yediyse yemliği önünden alın, belki çok yediği için de kusuyor olabilir. Kafesin tabanında kağıt havlu veya tuvalet kağıdı olmalı.

Şimdi şöyle yapalım yem yediyse yemliği önünden alın, belki çok yediği için de kusuyor olabilir. Kafesin tabanında kağıt havlu veya tuvalet kağıdı olmalı.
Aslında bu aklima geldi. Kafeste 2 tane yemlik var ve gerçekten cok yiyor .sunu da eklemek istiyorum dışardayken bizim yediklerimizden yemek istiyor bazen biraz yiyor ekmek peynir yumurta vs o yuzden olabilir mi

Aslında bu aklima geldi. Kafeste 2 tane yemlik var ve gerçekten cok yiyor .sunu da eklemek istiyorum dışardayken bizim yediklerimizden yemek istiyor bazen biraz yiyor ekmek peynir yumurta vs o yuzden olabilir mi
Ekmek ve peynir yemesin katkısız yumurta yiyebilir. Birde yemi internetten alsanız daha iyi olur :)