Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun kuyruğu aşağı yukarı sallanıyor gagasının açıp kapatıyor

Limonikf

Yeni Üye
Merhaba öncelikle muhabbet kuşumun yaklaşık 4 5 gündür kuyruğu şiddetli bir şekilde aşağı yukarı sallanıyor bir de gözlerini sürekli kısıp gagasını açıp kapatıyor aynı zamanda daha yavrular yeni büyüdüğü halde yine çiftleşmişler ayırdım daha istemediğim için ama bugun baktım bir tane yumurtlamış ve hala kuyruk vs dediğim gibi sizce hamile oldugu için mi sallanıyordur yoksa solunum sıkıntısı mı var bir de yeniden kuluçkaya yatsın istemiyorum ne yapmalıyım

Merhaba öncelikle muhabbet kuşumun yaklaşık 4 5 gündür kuyruğu şiddetli bir şekilde aşağı yukarı sallanıyor bir de gözlerini sürekli kısıp gagasını açıp kapatıyor aynı zamanda daha yavrular yeni büyüdüğü halde yine çiftleşmişler ayırdım daha istemediğim için ama bugun baktım bir tane yumurtlamış ve hala kuyruk vs dediğim gibi sizce hamile oldugu için mi sallanıyordur yoksa solunum sıkıntısı mı var bir de yeniden kuluçkaya yatsın istemiyorum ne yapmalıyım
Kuyruk atmasını görebilmemiz için videoya kaydedip yükleyin, kuluçkaya yatmasını istemiyorsanız kuşları ayırırsınız fakat kızgınlık yumurtası indirir büyük ihtimalle.

Altında yumurta var sanırım büyük ihtimalle yumurta indirecek diye bu hareketleri sergiliyor, yuvalık takılı kalsın ikinci yumurtayı indirdikten sonra yuvalığı kaldırıp dişiyi dinlendirirsiniz bu süreçte erkeğin yanına atmayın ve vitamin probiyotik takviyesi yapıp beslenmesini sağlayın. Tavsiyem sıcaklar geçtikten sonra kuluçkaya yatması yönünde...

Altında yumurta var sanırım büyük ihtimalle yumurta indirecek diye bu hareketleri sergiliyor, yuvalık takılı kalsın ikinci yumurtayı indirdikten sonra yuvalığı kaldırıp dişiyi dinlendirirsiniz bu süreçte erkeğin yanına atmayın ve vitamin probiyotik takviyesi yapıp beslenmesini sağlayın. Tavsiyem sıcaklar geçtikten sonra kuluçkaya yatması yönünde...
teşekkürler söylediklerinizi uygulayacağım ama kuşum hiç iyi gözükmüyor umarıö daha kötü birhastalık değildir ve sadece yumurtlama döneminde olmasından kaynaklanıyordur her an ölüp gidicek diye cok korkuyorum

Altındaki şişlik fazla mı? Dışkılama sorunu yaşıyor mu? Kafes tabanına inip oturuyor mu? Durumu hangi konuda iyi değil
Yeni cevap verme fırsatım oldu. İkinci yumurtasını ilkinden 3 gün sonra bıraktı ben de yuvalıgı alıp erkeği ayırdım ama hala kuyrugu sallanıyor ve gagasını sürekli açıp kapatıyor belki de yine üçüncü yumurta olacaktır o yuzden sallanıyordur bilemiyorum onun dısında dıskısında ilk başta sindirilmemiş yem vardı sonra o düzeldi bu sefer daha cıvık gozukuyor ve kuş diğerleriyle uçtuktan sonra çabuk yoruluyor gibi ayakları da hep çok sıcak kendini kabartmıyor ama çok durgun gözüküyor. Bir de bana göğüsü çok şişkin geliyor ve belki daha önce dikkat etmediğimden mi bilmiyorum ama göğüs kemiği bayagı sert geliyor elime anlayamadım hala bir problemi var mı

Aynı bu durumda erkek kuşum var.iştahı yerinde. Ötüyorda. Ama kuyruk titremesi var. Saldığımda çok çabuk yoruluyor. Gaga açıp kapatıyor. Ben kafese elimi soktuğumda da gaga açıp kapama yapıyor. Heyecanlandığında ve yorulduğunda oluyor sanırım. Ne yapabilirim

Merhaba benim kusumda yumurta var ve bu hareketi yapıyor bugün petsop götürdüm sıkışma var dedi biraz müdahale etti ve kanama olunca bıraktı yumurta çok yumuşak dedi yağ dur popo kismina dedi sürüyorum sizce kendisi mi yumurtlayacak ayrıca kanama olması acaba yumurta yeni oluştuğu için mi yani tikanma olmadigindan mi
Kuyruk atmasını görebilmemiz için videoya kaydedip yükleyin, kuluçkaya yatmasını istemiyorsanız kuşları ayırırsınız fakat kızgınlık yumurtası indirir büyük ihtimalle.

Geri