Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun nefes problemi, kuyruk titremesi ve kusma

Şevval7

Yeni Üye
Merhabalar, yeni bir dişi yavru kuş aldım, kuşun sağ kanadı ve kuyruğu nefes alıp verirken yukarı aşağı hareket ediyor, çok çabuk stres oluyor ve nefes alıp verişleri hızlanıyor bu yüzden ıslık gibi ses çıkarıyor. Nesi var anlamıyorum zaman zaman boğazına bir şey takılmış gibi zorlanarak hareket yapıyor bazen kusuyor, bu hareketlerin hepsi hiçbir şeyi olmayan erkek kuşta da başladı, dışkıları normal. Videoları ekliyorum yardımcı olabilen varsa sevinirim

net bir şekilde solunum sıkıntısı var ve bulaşıcı bir hastalık söz konusuysa büyük ihtimal diğer kuşa da bulaşmış ekstra kafesiniz varsa direkt ayırın derim. Solunum sıkıntısına neden olan hastalıkları da olabilir. Çevrenizde kanatlılardan anlayan bir veteriner var mı? Kusma belirtisi de hastalık habercisi. Yeni yapılmuş dışkı fotoğrafı koyarsanızz daha iyi yorumlanabilir. Çok geçmiş olsun

bu arada probiyotik, multivitamin kullanıyor musunuz?

bu arada probiyotik, multivitamin kullanıyor musunuz?
Probiyotik olarak ev yapımı yoğurt ile suyu karıştırarak veriyorum multivitamin kullanıyorum. Güncel dışkıyı atacağım, maalesef kanatlılara bakmıyorlar hastalığın teşhisini yapabilen biri varsa çok sevinirim tedaviyi kendim uygulayacağım nedenini bulabilirsem

Kuşlar yoğurttaki laktozu sindiremez kefir alsanız bile probiyotiği çok azdır

Kuşumuzun kuyruğu kopmuştu oynaya oynaya kanatıyor diye veterinere götürdüm veteriner önce elizabeth gibi kafasının etrafına aparat hazırladı ama çok stres oldu kuşumuz ve uğraşıp çıkardı. Sonra kolay krem sürelim diye veteriner başka tüyünü de kopardı. Hayvanı o günden sonra tanıyamadık. Islık çalar gibi nefes alıyordu yine götürdüm antibiyotik verdi ağzına damlatır damlatmaz kuşa tuhaflık geldi. Bugün işten geldim kafası havada zar zor nefes almaya çalıyor hiçbir şey yemiyor ve içmiyor ne olur yardım edin ne yapmalıyım acil Allah rızası için

Antibiyotik ile alakası yok hastalığın fakat verdiği ilaci de bitirin yoksa bakteri bağışıklık kazanır. O veterinere bidaha götürmeyin Google’dan kötü yorum yapabilirsiniz para için mesleğini satabiliyor bizim millet. Kuşun fotosunu isteyeceğim fakat yeni konu açın.

Antibiyotik ile alakası yok hastalığın fakat verdiği ilaci de bitirin yoksa bakteri bağışıklık kazanır. O veterinere bidaha götürmeyin Google’dan kötü yorum yapabilirsiniz para için mesleğini satabiliyor bizim millet. Kuşun fotosunu isteyeceğim fakat yeni konu açın.
Hocam solunum sıkıntısındada antibiyotik kullanılır fakat etken maddesi doksisiklin olmalı, kuşa verilen antibiyotiğin etken maddesini öğrenme imkanınız varsa öğrenebilir miyiz

Kuşlarım iyileşti, 5 gün flagyl tablet ezip hergün çay kaşığının ucuyla suya katarak verdim daha sonra 2 gün ara ve sonra da vitaminle sulphamezathine karıştırıp serum gibi yaparak suya kattım, kuşlarım iyileşti çok mutluyum

Hocam solunum sıkıntısındada antibiyotik kullanılır fakat etken maddesi doksisiklin olmalı, kuşa verilen antibiyotiğin etken maddesini öğrenme imkanınız varsa öğrenebilir miyiz
Benimki de solunum sıkıntısıydı anlattıpım şekilde iyileşti umarım kuşunuz düzelir çok üzüldüm

Geri