Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun nesi var?

Esmgl

Yeni Üye
Merhaba muhabbet kusum şapşiğin 2 3 haftalik bir surectir ucmasinda anormallik ve tuy dokulmesi farkettim gecen 1 hafta once veterinere goturdum danadini carpmia ondan dedi fakat kanadinin al5inin yara oldugunu fark ettim dun goturdum bu sefer mantar denildi ilac verdi kullaniyorum ama internette fransiz tuy dokulme hst gordum bu olabilir sizce yoksa dendigi gibi mantar mi yardimci olur musunuz ?( Resimlerini paylasiyorum, ilac kullaniyorum son 3 resim bugun ki hali)

Resim botutu buyuk dedigi icin paylasamiyoeum burda

merhabalar çok geçmiş olsun öncelikle https://resmim.net/ bu siteye girip yüklemek istediğiniz resmi linke çevirip linki buraya atabilirsiniz

Umarim dogru yapmisimdir

Çok geçmiş olsun öncelikle attığınız linkler açıldı.
Kanadında yara göremedim ama tüyleri sanki çok dökülmüş gibi ve kendisi halsiz duruyor. Çok tüy döküyor mu? yemesi içmesi nasıl, video çekebilme imkanınız var mı? 15 sn olsa bile

Kanadında yara göremedim ama tüyleri sanki çok dökülmüş gibi ve kendisi halsiz duruyor. Çok tüy döküyor mu? yemesi içmesi nasıl, video çekebilme imkanınız var mı? 15 sn olsa bile
Tesekkur ederim ya halsiz degil ama dun hic uyumadigi icin ve surekli kasindigindan bugun ilaclarin rahatlatrifini dusunuyorum onu o yuzden uyudu diye dusundum

Tesekkur ederim ya halsiz degil ama dun hic uyumadigi icin ve surekli kasindigindan bugun ilaclarin rahatlatrifini dusunuyorum onu o yuzden uyudu diye dusundum
ne demek rica ederim sürekli kaşınıyor dediniz kendisi tüy döneminde olabilir ya da dediğiniz gibi fransız tüy hastalığı olabilir. şu an bağışıklığı hassas olduğu için diğer hastalıklara açık olabilir. kilo kaybetmemesi için aspur-yulaf-daldarı verebilirsiniz. hangi vitamin ve hangi yem markasını kullanıyorsunuz?

Yemede biraz kesilme var tuy dokulmesi orta seviyedeydi son 2 3 gune kadar tahmjnen video da atamadum malesef surekli boyut buyuk dedi sizin sitelerden de denedim ama olmadi

ne demek rica ederim sürekli kaşınıyor dediniz kendisi tüy döneminde olabilir ya da dediğiniz gibi fransız tüy hastalığı olabilir. şu an bağışıklığı hassas olduğu için diğer hastalıklara açık olabilir. kilo kaybetmemesi için aspur-yulaf-daldarı verebilirsiniz. hangi vitamin ve hangi yem markasını kullanıyorsunuz?
Vitaminli yem kullaniyorum ve vitaminde suyuna bu sahahtan itibaren vitaform a basladim

umarım iyileşir mantar hastalığını nasıl teşhis ettiler acaba dediğiniz gibi tüy sorunu var gibi. Kanadındaki yara acaba bi yere çarptıktan sonra kalan yaramı diye düşündüm. Probiyotik kullanmanızı öneririm siz ilaçlarınızı verin bitirdikten sonra probiyotik kullanın
Vitaminli yem kullaniyorum ve vitaminde suyuna bu sahahtan itibaren vitaform a basladim

umarım iyileşir mantar hastalığını nasıl teşhis ettiler acaba dediğiniz gibi tüy sorunu var gibi. Kanadındaki yara acaba bi yere çarptıktan sonra kalan yaramı diye düşündüm. Probiyotik kullanmanızı öneririm siz ilaçlarınızı verin bitirdikten sonra probiyotik kullanın
Tamam tesekkur ederimm :(

peki veterinerin verdiği ilaçlar neler

Şimdi sizi yanlışta yönlendirmek istemem ama eğer gerçekten mantar varsa kuşta mikostatin ve fugostatin ilaçlarından biri kullanılıyor daha da etkili diyebiliyorum. çünkü benim kuşumda da kusma hareketi vardı ve mikostatin tedavisi uygulamıştım 3 gün boyunca ve etkili olmuştu tabii uzmanlardan yardım almıştım. şimdi verilen ilaçların etkisi nasıl olur bilemem ama umarım çok iyi gelir. önemli olan verilen ilacın hastalığa etkisi.

Geri