Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun sağlığından emin değilim

Ayberk Yıldız

Yeni Üye
Merhaba, ben muhabbet kuşumu (6-7 aylık) yaklaşık 3 hafta önce aldım. Aldığımda mantarı vardı (birkaç gün içinde mantarı olduğunu anlamıştım), tedavisini yaklaşık 1 hafta boyunca Trosyd kremini gaga, cere, ayaklar ve gaga çevresine sürerek yaptım. Fotolarını atıyorum ilk ve son hali olarak. Sizce iyileşmiş mi, yarın yine kontrol edicem gaga çevresinde mantar kalmış mı diye ama fotolardan da anlaşılabileceği gibi gaga ve ceresi sanki böyle eskimiş gibi, soluk çizik çizik duruyor. Mantar değil galiba, petshopda bakımsızlıktan vs. mi oldu anlayamadım. Ayrıca sabahları baya ötüyor, hareketli ama öğleden sonra bir tünekte hep aynı yerde duruyor sessizce. Yemeğini baya yiyor, su içiyor, gaga taşı ve mineral taşını da kullanıyor ama neden böyle sessiz bilemedim. Alışamadığı için mi? Elimden ilk kez bugün yem yedi ve parmağımla karnını okşamaya izin veriyor ama asla yanaklarına değmemi ya da ayaklarının parmaklarıma gelmesine izin vermiyor...Bir de son olarak tırnaklarının uçları hep siyah. Bunun sebebi nedir, uzadığı için mi? eğer öyleyse kendim kesmek istemiyorum şuanda, güvenini kaybedemem hızlıca. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
ilk hali.jpg
son hali.jpg
son hali2.jpg

Geri