Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Solunum Yolu Enfeksiyonu

redstonedi

Yeni Üye
Dişi Muhabbet kuşum 4 yaşında. Daha önce geçen seneden itibaren uçarken vikvik sesleri çıkarmaya başladı. İlk götürdüğümüz veteriner kuşlara bakmadığını söyledi. İkinci bir veteriner bulduk ve astım hastası dedi. Üçüncü gittiğimiz veteriner ise ultrasonda baktığında göğsünde kist olduğunu yapılacak bir şey olmadığını söyledi. Rahatlatıcı ilaç olarak Apexin solunum yolu düzenleyicisini kullandım ve hipradoxi s ilacını temin ettim. Fakat bir süre sonra tekrar baştan başlıyor, burnu akıyor ve burnu kaşınıyor. Geceleri çok fazla ötüyor hırıltı tarzı sesler çıkarıp hapşırmaya başlamıştı. Son bir haftadır hep uyuklamaya başladı. Sesler gitti fakat eskisi gibi ötmüyor artık. Ve aynen bu şekilde uyuyor, gördükçe içimiz gidiyor. Veterinerler bakmıyor baksa da anlamıyor. Solunum yolunda problem olduğunu anlıyoruz fakat ne ilacı kullanabiliriz nereden temin edebiliriz bilmiyoruz lütfen yardımcı olun.

videosu
dışkıları:
WhatsApp Image 2022-04-10 at 13.57.25.jpeg

Böyle uyuyor:
WhatsApp Image 2022-04-10 at 12.38.24.jpeg

Nolur yardımcı olun acı çektiğini görmek kahrediyor beni

Öncelikle çok çok geçmiş olsun. Kuşlarda kist çok zorunlu değilse genelde aldırılmaz çünkü anestezi ağır gelebilir o yüzden yapılacak en iyi şey alınabiliyorsa pelet yem bazlı bir diyet, her gün meyve sebze ve haşlanmış yumurta gibi bol çeşitli besinler sunmak. Veterinerlerin en büyük hatası da neyin solunum hastalığına yol açtığını tespit etmemek olmuş onun için dışkının laboratuvarda incelenmesi gerekirdi. Benim tahminim aspergillus https://www.vetbilgi.com/muhabbet-kuslarinda-mantar-hastaliklari-aspergilloz/ tam teşhis maalesef lab ortamı dışında anlaşılamaz ancak bazı kuşlarda deride mavimsi bir renk yapar kontrol edin lütfen

Öncelikle çok çok geçmiş olsun. Kuşlarda kist çok zorunlu değilse genelde aldırılmaz çünkü anestezi ağır gelebilir o yüzden yapılacak en iyi şey alınabiliyorsa pelet yem bazlı bir diyet, her gün meyve sebze ve haşlanmış yumurta gibi bol çeşitli besinler sunmak. Veterinerlerin en büyük hatası da neyin solunum hastalığına yol açtığını tespit etmemek olmuş onun için dışkının laboratuvarda incelenmesi gerekirdi. Benim tahminim aspergillus https://www.vetbilgi.com/muhabbet-kuslarinda-mantar-hastaliklari-aspergilloz/ tam teşhis maalesef lab ortamı dışında anlaşılamaz ancak bazı kuşlarda deride mavimsi bir renk yapar kontrol edin lütfen
Çok teşekkür ederim. Bol meyve sebze yumurta takviyesi yapacağım. Daha dün derisini kaşırken mavilik görmedim fakat tekrar bakacağım. Önerilebilecek herhangi bir ilaç var mı peki?

Geri