Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun tırnağını kesmelimiyim? acil yardım

Esma LimonBadem

Yeni Üye
kuşum 2 yıldır tırnaklar çok uzun ve taklıyor sizce kesmelimiyim veya ne yapmalıyım

Tabi iki yılda baya uzamış olmalı. Fotoğraf eklerseniz daha iyi olur. Yalnız tırnak kesme ince bir iş, iyice öğrenmeden girişmeyin.

kuşum 2 yıldır tırnaklar çok uzun ve taklıyor sizce kesmelimiyim veya ne yapmalıyım
hanımefendi tırnak kesmek çok büyük bir risk bazı kuşların tırnakları saydam olur yani içerisindeki damar gözle görülebilir fakat yanlışlıkla o damarı keserseniz kuşunuzun aşırı derecede kanaması ayağını kaybedebilir hatta daha kötü sonuçlar olabilir ben kesmenizi tavsiye etmem o kendi uzunluğunu kendisi halleder siz hiç merak etmeyin kafesindeki tünekler tahta olsun yeterli

Tahta tünek kullanılırsa sizin kesmenize gerek kalmadan kendi kendine törpülenirler.

Tabi iki yılda baya uzamış olmalı. Fotoğraf eklerseniz daha iyi olur. Yalnız tırnak kesme ince bir iş, iyice öğrenmeden girişmeyin.

Kuşumun tırnağının resmi yardımınız için teşekkürler :)

a.png

K
hanımefendi tırnak kesmek çok büyük bir risk bazı kuşların tırnakları saydam olur yani içerisindeki damar gözle görülebilir fakat yanlışlıkla o damarı keserseniz kuşunuzun aşırı derecede kanaması ayağını kaybedebilir hatta daha kötü sonuçlar olabilir ben kesmenizi tavsiye etmem o kendi uzunluğunu kendisi halleder siz hiç merak etmeyin kafesindeki tünekler tahta olsun yeterli
Kuşumun tırnağı kırıldı 5 gün önce ayağı 3 gündür sis ve ayağının üstü sarımsı tırnağın çıkış noktasida bi ince mor gibi hayvanın canı yandıkça benimde canım yanıyo üstüne basamiyo garibim tek ayak üstünde hep silverdin krem sürdüm sadece tırnağı kırıldığı gün ve bi sonraki gün toplamda iki sefer veteriner biseyi yok kendi kendine gecer dedi ama yapicak illa bisey olmasi lazim tatmin edemedi beni yardımcı olurmusunuz ne yapabilirim

Geri