Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun tırnakları kırıldı ve ayaklarına doğru morarmaya başladı

Emre Uyanık

Yeni Üye
Herkese merhaba! Yavru Muhabbet kuşumun yağlanmaması için gün içerisinde 3 4 saatte bir yakalayıp dışarı çıkarıyordum.Kuşum sürekli kaçıyor ve dolapların üzerine konuyordu.Ancak dolaplardan sürekli kayıyordu ve ayakları ile sürekli dolap kapağının köşesinden tutunmaya çalışması tırnaklarında yamulma ve kırılıp kopmasına yol açtı.Bunun üzerine kuşun çok sallanan tırnakları hiç müdahale etmeden düştü ve geriye tek kalan kuşun damarıydı kanama bekledim ama çok çok azdı 2 3 gün bekledim geçer diye ama sonra ayaklarından yukarıya doğru morarma başladı.Pet shopa götürdüm(etrafımda veteriner hekim yoktu) oradaki abi söyledi uçuyor konuyor ayaklarını hareket ettirebiliyor sıkıntı olmaz ancak yemek yiyebiliyor mu yemiyor mu diye kontrol etmemi istedi yemeğini vs yiyor.Acaba ne yapmam gerek Beklemelimiyim ?

Uzak da olsa bi kanatlı uzmanına götürün durduğu yerden kayıyorsa denge problemş ver demektir

durduğu yerden değil hocam yavru ya dolap ise tabana çok yakın çok küçük aralık var oraya girmeye çalışıyordu hep giremeyince kayıp düştü
Keşke bir kere olduğunda çözüm bulana kadar bi süre kafesten çıkarmasaydınız.

Geri