Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun tüy hastalığı

cagrik

Yeni Üye
Merhabalar,
Muhabbet kusumda bit problemi vardı. Sprey az sıkınca gideremedim çok rahatsızdı. Ben de kena sprey ve sirke suyunu boca ettim üstüne bitler geçsin diye. Bit gecti ama kuşun hem tüy dengesi bozuldu sıçan gibi kaldi hem de sürekli uyukluyor. Hastalandı iyice. Boca ettiğim sprey ve sirke suyunu yikasam da geciremiyorum. Suyuna vitamin koydum hala halsiz. Lütfen yardımcı olun :(

Merhabalar,
Muhabbet kusumda bit problemi vardı. Sprey az sıkınca gideremedim çok rahatsızdı. Ben de kena sprey ve sirke suyunu boca ettim üstüne bitler geçsin diye. Bit gecti ama kuşun hem tüy dengesi bozuldu sıçan gibi kaldi hem de sürekli uyukluyor. Hastalandı iyice. Boca ettiğim sprey ve sirke suyunu yikasam da geciremiyorum. Suyuna vitamin koydum hala halsiz. Lütfen yardımcı olun :(
Kuşunuzun fotoğrafını ve dışkı fotoğrafını atarsanız yardım edebilecek biri çıkar

IMG_20210818_171833.jpg
fotoğrafı bu tuyleri tiftik tiftik yapışmış gibi. Sprey yecmiyor ustunden ve cok halsiz.

Direkt kuşun üstüne mi döktünüz?

İlk basta ustten sıktım geçmedi. Kus cok rahatsiz olunca spreyi boca ettim :(

Sprey üreticisini aradım doğal ürün dedi. Zurich'in kena spreyi. Sabah aksam durla geçer dediler ama yok... Ayran içirmek, aspirin gibi öneriler okuyorum ama bilemedim.

Sprey üreticisini aradım doğal ürün dedi. Zurich'in kena spreyi. Sabah aksam durla geçer dediler ama yok... Ayran içirmek, aspirin gibi öneriler okuyorum ama bilemedim.
Ayran mı? Ayran kuşlara zararlıdır hocam. Süt ürünü ve içinde tuz var. Vermeyin sakın

Süt ürünlerinin içinde laktoz vardır sindiremezler.

tüylerinin geri gelmesi için yulaf, b vitamini ve bemiks ampul verin çok banyo yaptırmayın günde 1 kere sprey duş yeter

Islak beklediği için üşütmüş de olabilir.

teşekkürler arkadaşlar şimdilik vitamin takviyesi ile kuşu gözlemliyorum genelde tüyü düzelir kuşa enerji vitamin vermeye bak dendi. inşallah iyileşir.

Geri