Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun tüyleri kabarık, nefes alamıyor.

Glasha

Yeni Üye
Herkese merhabalar,
Geçen hafta 2 muhabbet kuşu edindik. Dişi olan 4*5 gündür halsizleşti. Tüylerini kabartıyor sürekli. Yemek yerken ve su içerken normal ama tünekde durunca kabarık oluyor ve sürekli tünekten düşüyor sanki duramıyor. Poposunda dışkısı birikiyordu. Nerdeyse hergün temizliyorz pamukla. Kuşumun en son hali videodaki gibidir. Bilgisi olan arkadaş varsa lütfen yardımcı olabilirmi ?

Herkese merhabalar,
Geçen hafta 2 muhabbet kuşu edindik. Dişi olan 4*5 gündür halsizleşti. Tüylerini kabartıyor sürekli. Yemek yerken ve su içerken normal ama tünekde durunca kabarık oluyor ve sürekli tünekten düşüyor sanki duramıyor. Poposunda dışkısı birikiyordu. Nerdeyse hergün temizliyorz pamukla. Kuşumun en son hali videodaki gibidir. Bilgisi olan arkadaş varsa lütfen yardımcı olabilirmi ?

kusun hasta, acil müdahele gerekiyor. forumda ishal tedavi diye arama yap.

benim de basimda bela var. @Selçuk YÜKSEL abim sağolsun dediklerini yapiyorum.

Kötü görünüyor :( Bence bir veterinere filan başvur umarım iyileşir :(

Veterinere götürün yoksa 1-2 güne kaybedebilirsiniz. Soğuk yemiş gibi 4-5 günde bu hale geldiyse

Kuşta hastalık baya ilerlemiş durumda kursak mantarı gibi geldi bana. bu hale gelene kadar keşke fark edip önlem alsaydınız . Selçuk abi daha iyi bilir etiketleyelim geri dönüş yapar mutlaka @Selçuk YÜKSEL

Sabah akşam ağzına 1 damla baytril %2.5 damlatın bununla beraber multivitamin ve probiyotik takviyeside yapın.İlacı bulamazsanız 200 ml suya çeyrek sarımsağı ezip karıştırın ve günlük tazeleyin.Kafesinide her gün temizleyin geçmiş olsun.

Hemen mikostatin ve flagyle edinin. Her birinden sabah akşam birer damla damlatın ağzına. Mesajımı okur okumaz ağzına 2 damla sirke damlatın ve yarım suluğa 10 damla katarak verin. Elinizi çabuk tutun kuşun durumu kritik.

Selamlar arkadaşlar. Çok teşekkürler herkese. Dün akşam eşimle birlikte götürdük veterinere. Oksijen verdiler akciğerleri kötü durumdaymış. Antibiyotik ve multivitamin verdi. Bu sabah biraz daha iyidi. Umarım düzelir. Yaşaması için elimizden geleni yapıyoruz. Eğer aynı durumda olan arkadaşlar varsa mutlaka götürsün veterinere. Bahçelievlerdeki Şirinvete götürdük. Sağolsn samet bey çok ilgilendi. Bu kadar beklemiyorduk.

Selamlar arkadaşlar. Çok teşekkürler herkese. Dün akşam eşimle birlikte götürdük veterinere. Oksijen verdiler akciğerleri kötü durumdaymış. Antibiyotik ve multivitamin verdi. Bu sabah biraz daha iyidi. Umarım düzelir. Yaşaması için elimizden geleni yapıyoruz. Eğer aynı durumda olan arkadaşlar varsa mutlaka götürsün veterinere. Bahçelievlerdeki Şirinvete götürdük. Sağolsn samet bey çok ilgilendi. Bu kadar beklemiyorduk.

İyi yapmışsınız ben kuşumun durumunu hafife alıp tedavide geciktim ve çok pişman oldum. Geçmiş olsun

Arkadaşlar iki gündür kullanıyoruz antibiyotik ve vitamin desteğini. Kaloriferin yanına sardım sıcak tutuyorum. Yemini suyunu hergün yeniliyorum temizliyorum. Bu sabah toparlamış gibiydi evden çıkarken. Umarım iyileştiğinde buraya güzel videolarını atarım. Saygılar.

Arkadaşlar iki gündür kullanıyoruz antibiyotik ve vitamin desteğini. Kaloriferin yanına sardım sıcak tutuyorum. Yemini suyunu hergün yeniliyorum temizliyorum. Bu sabah toparlamış gibiydi evden çıkarken. Umarım iyileştiğinde buraya güzel videolarını atarım. Saygılar.
Sevindim :)

Kuşun hastalığının ishal veya dışkının poposunda birikmesiyle kesinlikle alakası yok.Kuşunun 14.saniyede yaptığı şeyi ve tünekte halsiz bir şekilde oturup hızlı nefes alıp vermesi benim kuşumun yaptığıyla aynı.Son açtığım konuda kuşumun bende videosunu çektim,sizinkinin durumuda uçtuğunda böyle mi oluyor?(Çok çabuk yorulma,nefes darlığı,hırıltılı nefes alıp verme)bunlara ilaveten gece nöbetleri.

Muhtemelen Kursak mantarı var kuşunuzda.Lütfen kuşunuzun durumunu müsait olduğunuzda bana haber verin,benim kuşumun hastalığıda sizinkine benzer,yaptığınız tedavileri bende kendi kuşumda uygulayacağım(benim kuşumun durumu sizinkiyle,sizden oldukça faydalanacağım bu hususta)

Ayrıca:Bu arada böyle bir konu açtığınız içinde çok teşekkür ediyorum.Artık kuşum kızıştı,cinsiyeti ne?hangi yumurtadan hangi cinsiyet çıkar gibi faydasız konulardan usanmıştım:)

Son düzenleme:
Hemen mikostatin ve flagyle edinin. Her birinden sabah akşam birer damla damlatın ağzına. Mesajımı okur okumaz ağzına 2 damla sirke damlatın ve yarım suluğa 10 damla katarak verin. Elinizi çabuk tutun kuşun durumu kritik.
Selçuk bey profesyonelliğinizi bircok kısı belirtmiş yardımcı olur musunuz bbizde muhabbet kusu var yapı olarak hep sakindi ama bırkac gundur cok keyıfsız sureklı kafası ıkı kafasının arasında uyuyor tüyleri kaparık ve nefes almakta zorlanıyor ve ishali var ne yapmalıyım veterinere götüremem evdeki imkanlarla ne yapılır cocuk vitamınlerınden versem etkılı olur mu

Geri