Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun uyku düzeniyle alakalı yanlış mıyım?

Medsapho

Yeni Üye
Merhaba, üniversite için sınava hazırlanıyorum. Henüz 2-3 aylık bir kuşum var bana 1 aylık olmadan gelmişti. Sınava hazırlandığım için odamda geç saate kadar ışığım açık ve dikkat etsem de ses de oluyor. Kuşumun üstüne bazen siyah bir örtü sersem de bazen bundan korkuyor. Ses ve ışık örtülü-örtüsüz uykusuyla alakalı bir problem oluşturur mu :(

Muhabbet Kuşları Güneş Işığı İle Uyanırlar.Ortalama 7 saat uyku onlara yetecektir.Atıyorum güneş 6.30 da güneş doğuyorsa Saat 11 de bir örtü ile uyumasını sağlayabilirsin.Zaten o gün içinde de uyur.Sıkıntı olmiyacagini düsunuyorum.vitamin de verebilirsin suyuna ara ara halsiz düser diyorsan.

Muhabbet Kuşları Güneş Işığı İle Uyanırlar.Ortalama 7 saat uyku onlara yetecektir.Atıyorum güneş 6.30 da güneş doğuyorsa Saat 11 de bir örtü ile uyumasını sağlayabilirsin.Zaten o gün içinde de uyur.Sıkıntı olmiyacagini düsunuyorum.vitamin de verebilirsin suyuna ara ara halsiz düser diyorsan.
Teşekkürler :))

Muhabbet kuşlarının karanlık bir ortamda günde 10-12 saat uyuması gerekir.

Muhabbet kuşları yaklaşık 12 saat dinlenme süresine ihtiyaç duyarlar, 7 saat uyku yeterli değildir.

Geri