Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun yavruları varken kafes değişikliği olurmu

erenkv

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar, 22,20 ve 18 günlük 3 adet yavru var kuluçkada. Anne yuvanın alt tabanına kocaman bir delik açmış yavrular düşecek şekilde. Altına kitap koydum fakat yinede pislik vs. Dökülüyor hava geçiriyor. Şimdi ben Yeni kafese ve yeni folluklu Yuvaya koysam, yavruları vs içine koysam anne sıkıntı çıkarır mı? Yardımınızı bekliyorum.

Yuvalığı değiştirseniz fark etmezler fakat yeni kafes alışık ortamından farklı olduğu için stres olabilir. Kuluçka döneminde hassas oluyorlar

Folluk dibine bir şey koymadınız mı dişi nasıl o kadar büyük delil açabilmiş

Folluk dibine bir şey koymadınız mı dişi nasıl o kadar büyük delil açabilmiş
Folluksuz ufak yuvalik takılıydı ona delik açmış. sabahtan beri sürekli çiftleşiyorlar yavruları varken. Yeni kafes almıştım ona koymak istiyordum. Yeni kafese koysam adaptasyon sağlarmı sizce yeni gelicek yumurtaları içine koyarmı?

Folluksuz ufak yuvalik takılıydı ona delik açmış. sabahtan beri sürekli çiftleşiyorlar yavruları varken. Yeni kafes almıştım ona koymak istiyordum. Yeni kafese koysam adaptasyon sağlarmı sizce yeni gelicek yumurtaları içine koyarmı?
Kuşunuzun huyu nasıl bazı kuşlar bunu dert etmez fakat yine de çiftleşme döneminde böyle bir değişiklik yapılması pek iyi olmaz diye düşünüyorum. Bu konuda bilgili arkadaşlar ekleme yaparlar. Kafesiniz çok mu eski?

Kuşunuzun huyu nasıl bazı kuşlar bunu dert etmez fakat yine de çiftleşme döneminde böyle bir değişiklik yapılması pek iyi olmaz diye düşünüyorum. Bu konuda bilgili arkadaşlar ekleme yaparlar. Kafesiniz çok mu eski?
yok eski değilde 4,lü kafes aldım hepsi tek bir yerde dursun diye ondan koymak istiyordum. dişi olan biraz pimpirikli olan bir kuş gibi. ama yavruları hergün kontrol ediyorum yanında eline alıp birşey demiyor.

Yuvalığı değiştirebilirsiniz, bir sorun çıkarmaz. Aslında kafesi de değiştirebilirsiniz, yavruları aç kaldığı zaman ötüp beslemeye gidicek ancak bazı kuşlarda bu değişebiliyor,Karakter meselesi yani

Merhaba arkadaşlar, 22,20 ve 18 günlük 3 adet yavru var kuluçkada. Anne yuvanın alt tabanına kocaman bir delik açmış yavrular düşecek şekilde. Altına kitap koydum fakat yinede pislik vs. Dökülüyor hava geçiriyor. Şimdi ben Yeni kafese ve yeni folluklu Yuvaya koysam, yavruları vs içine koysam anne sıkıntı çıkarır mı? Yardımınızı bekliyorum.
çıkarmaz ama kafeste çıkarabilir

Geri