Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun yumurtalari boş gibi

Drnk80

Yeni Üye
6 tane Yumurta var ama damarlanma yok gibiydi sadece içinde bir tabaka var ama birde titreşimler kalp atışıydi sanırım telefonun flasinin üzerinde hissettim ilk yumurta geleli 13 gün oldu

Son düzenleme:
Acaba içinde yavru olusurmu yoksa gelişmemiş mıdır ama yinede daha önceki konularda bahsedilenler gibi kırmızı damarlar olusmalimiydi şimdiye en azından ilk yumurta için

Kuluckaya yattiklari ilk gunden itibaren en erken 17 gunde en gec 25 gune kadar cikmasi lazim yavrularin. Kusunuz yatali kac gun oluyor

Kuluckaya yattiklari ilk gunden itibaren en erken 17 gunde en gec 25 gune kadar cikmasi lazim yavrularin. Kusunuz yatali kac gun oluyor
İlk kuluçka deneyimim benim gözlemlediğim kadarıyla ikinci yumurtadan itibaren sürekli yatıyor yaklasik bu gun 13 gün oldu çiftleşmelerinede sürekli şahit oluyorum ama böyle bahsedildiği gibi ışık tutunca kızarıklık yok ama kalp atışı hissettim

O ilk hafta icin gecerli bisey diye biliyorum.daha yeni damarlanmaya basladigi zaman yani. 13 gun olmussa siz 1 hafta daha bekleyin ellemeyin varsa kendiliginden cikicaktir. Buyumusse icinde damar degil yarisi siyahimsi bi karanlik gormeniz lazim

Anladım yazdığınız için teşekkürler beklemekten başka çare zaten yokta ben gidişatı öğrenmek istedim ama inşallah yavruları görsem yeterli

Asil sorun yavrulardan sonra basliyor. Doyurdular mi bastilar mi dovduler mi carpik bacak olucak mi falan :) 1 ay her gun kafayi yercesine dusunuceksiniz. Hayirlisiyla cikarlar insallah. Ben hic bakmadim dolu mu diye yuvanin kapigini dahi acmadim. Sadece gunde 2 kez disi kusum yasiyo mu diye giristen isikla baktim. Sonuc olarak bugun bir yavrum cikti cok sukurrrr

Maşallah Allah bağışlasın darısı bana onlarda zaten bu işin en tatlı telaslari herşeyi yaşatıyorlar bize hayata anlam katıyorlar o yüzden ben de daha çok anlam istiyorum

Evet insana sabirli olmasini ogreriyorlar hele benim gibi hersey bir anda olsun isteyenlere ayri bir sinavlar. :) basta hepsinin bos olabilecegi gercegine alistirmistim kendimi en azindan yumurta da kuslarim icin bir tecrube demistim. Cikmazsa eger sende uzulme yumurtlayabildiyse daha devami gelecektir insallah

Doğru söylediniz böyle düşünsem iyi olacak bende onlar içinde benim içinde hiç yoktan bir tecrübe oldu

Gercekten oyle. Annem hep der. iyi zaten iyidir sen en kotusune hazirla kendini diye :) bu her konu icin gecerli. Once kotusune hazirlan ki, iyisi oldugunda daha mutlu olup keyfini cikarabilesin.

:) yani simdi 1 hafta daha sabredip varsa dolusu cikmaya baslamasini beklemen lazim. Benim gibi beklemedigin bi an aniden o ciliz sesi duyabilirsin

Sanırım öyle hiç beklenmedik anda gelen daha çok heyecan yaratacak inşallah yaşarım bende :)

Insallahhh :)