Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun yumurtaları neden boş?

ömer661

Yeni Üye
Merhaba kuşum 1,5-2 yaşında ve yumurta vermeye başladı.Şu ana kadar 11 tane yumurtladı fakat hepsi boş çıktı.4 tane yumurtayla kuluçkada eğer bunlarda boş çıkarsa ne yapmamı önerirsiniz?

IMAG0013.jpg

Ya demeyeyim demeyeyim diyorum da böyle bir kafeste böyle bir ortamda üretim yapılır mı? Yumurtaların boş çıkması ilk kuluçkalarda normal gözüken bir durum sonradan zamanla doluluk artabilir. Kuşlara ne gibi ek besinler uyguluyorsunuz.
Farkındayım böyle bir kafeste üretim yapılmayacağının fakat dişi kuşu aldığımda tek aldım sonra tek kalmasın diye(ben yeterince ilgileniyordum zaten ama bir kuş bir kuşla daha iyi vakit geçirir düşüncesiyle)erkek kuşu aldım amacım üretim değildi. Besin olarak dal darı,kraker,marul,havuç veriyorum.Yumurta maması koydum fakat yemediler.

Farkındayım böyle bir kafeste üretim yapılmayacağının fakat dişi kuşu aldığımda tek aldım sonra tek kalmasın diye(ben yeterince ilgileniyordum zaten ama bir kuş bir kuşla daha iyi vakit geçirir düşüncesiyle)erkek kuşu aldım amacım üretim değildi. Besin olarak dal darı,kraker,marul,havuç veriyorum.Yumurta maması koydum fakat yemediler.
Dediğim gibi ilk kuluçkalarda boş gelmesi normal. Kuşu bir süre dinlendirin bu kuluçkalar arasında sürekli yumurtaya yatması sıkıntı.
kuş beslenme tablosu.png

Vitamin olarak aminosol olur mu ve bu programı uygularken bu besinleri yeme ek olarak vereceğim değil mi? Ve kuşlar hep çiftleşir mi? Yani hep böyle kuluçka mı yapacak?(Ayırmadığım sürece) Dinlendirin derken ayırmaktan bahsediyoruz değil mi?

Bir de bu kuşlar hep birlikte duruyor bundan dolayı mı kuş hep yumurta yapıyor? Bunun belli bir dönemi yok mu yıl içinde?