Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumuza eş seçeceğiz

GLTSRY

Yeni Üye
Dişi muhabbet kuşum yalnız, strese girsin istemiyorum. İspinozları çok kıskanıyor, onlar gibi ötüyor. 2 yaş civarında lutino dişi.

Dolayısıyla yanına bir kuş sahiplenmek istiyoruz. Bunu yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Amacım üretmek değil, hatta yumurtlamazsa daha memnun oluruz. 6-7 aylık civarı bir erkek alsak problem olur mu?

Dişi muhabbet kuşum yalnız, strese girsin istemiyorum. İspinozları çok kıskanıyor, onlar gibi ötüyor. 2 yaş civarında lutino dişi.

Dolayısıyla yanına bir kuş sahiplenmek istiyoruz. Bunu yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Amacım üretmek değil, hatta yumurtlamazsa daha memnun oluruz. 6-7 aylık civarı bir erkek alsak problem olur mu?
Maşallah güzel kuşunuz var, galiba yavruyken den bu yana sizde

Maşallah güzel kuşunuz var yavruyken almıssınız galiba hint bülbüllerinin sesini kapmıs

Bir arkadaşım sahiplenmiş. Alerjisi varmış, bakamayacaksanız ben bakarım dedim. Biraz saldırgandı. 3 ayda alıştı bize. Artık kesinlikle ısırmıyor bile.

Bir üretim haneye veya petshopa kuşunuzla gidip erkeklerin arasına atın yarım saat bir saat bakın gözlemleyin hangi kuşun yanında duruyorsa ilgileniyorsa damat adayı odur.

damat adayı olmayan bir kuş alırsanız anlaşamayabilir aralarında sorun çıkabilir

Çok sağlıklı kuşlar vardı ama acıdım da şunu sahiplendim. Diğer kuşlar bu hale sokmuş. Henüz 2-3 aylık.
Aynı kafese koydum. Bizim kuş çok sevindi. Bu kuşun tüylerini temizliyor şimdi.

zZ5bDx.jpg

Anlaştılar ama yavru olmasına rağmen daha büyük görünüyor yeni kuş. Bu ileride anlaşmazlığa, kavgaya sebep olur mu?

0Onj2Y.jpg

erkek çok küçük ileride sorun çıkabilir ,erkek baskın çıkarsa dişinin üstesinden gelebiir belki ama en iyisi dişinin yaşıtı erkek almanız olmaktı.

erkek çok küçük ileride sorun çıkabilir ,erkek baskın çıkarsa dişinin üstesinden gelebiir belki ama en iyisi dişinin yaşıtı erkek almanız olmaktı.

Öyle olursa ayırmak zorunda kalacağız. Bu yavru kuşu özellikle sahiplendim. Çünkü hırpalanmış, diğer kuşlar onu dışlıyordu. Sağlıklı hale getirirsem daha çok sevinirim.

2-3 ayda sorun çıkartmaz ileri dönemde büyük sorunlar çıkarır bu plastik tünek kuşlara.En kısa sürede ahşap tünek alın.

Aslında ahşap tünek de var. Ama bunu kullandık şimdiye kadar. Kafesimiz şöyle, tünek kafesin kendi orjinal tüneği.

Aslında ahşap tünek de var. Ama bunu kullandık şimdiye kadar. Kafesimiz şöyle, tünek kafesin kendi orjinal tüneği.

bu tüneği kullanmaya devam edersen kuş uzun vadede %99 demiyorum %100 mantar olur.Ahşap tüneginiz varsa 2 tünegide ahşap ile değiştirin.

Şu videoyu buldum. Olur da ileri de muhabbet kuşuna arkadaş almak isteyenler izleyebilir. :)

Sarı bu akşam yalnız bıraktığımda yavruyu pataklamaya çalıştı. Hemen ayırdım. Bariz şekilde hırçınlaştı benim kuş.

başka bir kafes varsa bir hafta ayır birbirlerini görsünler sonra tekrar birleştir gözlemle dişi üstünlük kurmaya çalışıyor en önemlisi dişi kızgın mı

Geri